Są wyniki testów polskich piłkarzy ręcznych. I decyzja, co z meczem z Niemcami

We wtorek przed południem pojawiły się informacje, że przebywający na mistrzostwach Europy polscy piłkarze ręczni zostali pilnie wezwani na testy na obecność koronawirusa.Teraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował o ich wynikach.

Po dwóch przekonujących grupowych zwycięstwach (36:31 z Austrią i 29:20 z Białorusią) biało-czerwoni zajmują pierwsze miejsce w grupie D. W ostatnim pojedynku czeka ich starcie z Niemcami, którzy również zwyciężyli swoje oba dotychczasowe mecze. Stawką tego spotkania będzie zatem zajęcie pierwszej lokaty w grupie D.

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Turniej 4 Nations Cup w Ergo Arenie. Mecz Polska - Japonia, w akcji Michał DaszekPolska zadziwia na ME! "Byliśmy głęboko w...". A teraz? Ależ przemiana

Absurdalna decyzja organizatorów ME

Mecz z Niemcami rozpocznie się we wtorek o godzinie 18:00. Na kilka godzin przed nim doszło jednak do niezrozumiałej sytuacji. Polscy piłkarze ręczni zostali pilnie wezwani na testy na obecność koronawirusa, na skutek czego większość zawodników nie zdążyła zjeść śniadania, a ponadto nie odbył się trening.

Problematyczne było nie tylko nagłe wezwanie na testy, ale przede wszystkim to, w jakich warunkach doszło do całej sytuacji. W wyniku bałaganu organizacyjnego piłkarze ręczni musieli przez długie minuty stać na mrozie, choć jeszcze przed rozpoczęciem turnieju nic nie wskazywało na to, że w jego trakcie będą musieli się testować. Opis całej sytuacji przedstawiliśmy TUTAJ. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) wystosowała także odpowiedź na nasze zapytanie o sprawę testów polskiej kadry. Jej komentarz możecie przeczytać TUTAJ.

Piłkarze ręczni będą gotowi

Tuż po godzinie 14:00 Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował na Twitterze, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby doszło do meczu z Niemcami. Co prawda jeden z zawodników uzyskał pozytywny wynik, ale i tak może zagrać w tym spotkaniu.

Bratysława, 16 stycznia 2022 rok. Mecz Polska - BiałoruśGrupa śmierci! Polscy piłkarze ręczni poznali kolejnych rywali na ME

"BĘDZIEMY GOTOWI! Wszystkie testy z wyjątkiem Macieja Gębali dały wynik negatywny! Maciej posiada jednak status ozdrowieńca, który został zgłoszony do EHF. Wszystko wskazuje, że będzie mógł wystąpić w dzisiejszym spotkaniu. Czekamy na decyzję" - czytamy na profilu ZPRP.

Więcej o: