Uwaga na godzinę meczu. O której wielki hit Polska - Niemcy na ME? Gdzie oglądać?

W ostatnim grupowym meczu podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej reprezentację Polski czeka trudne spotkanie z Niemcami, czyli piątą drużyną poprzednich ME. Bezpośrednią stawką tego meczu będzie pierwsze miejsce w tabeli grupy D. Gdzie i o której godzinie odbędzie się to starcie?

Polska drużyna jeszcze przed rozpoczęciem turnieju musiała zmierzyć się z szeregiem problemów. W ciągu kilku dni wielu zawodników uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, lecz mimo to biało-czerwoni pewnie wygrali dwa pierwsze mecze. Jak będzie z Niemcami? Gdzie i o której godzinie oglądać ten pojedynek?

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Turniej 4 Nations Cup w Ergo Arenie. Mecz Polska - Japonia, w akcji Michał DaszekPolska zadziwia na ME! "Byliśmy głęboko w...". A teraz? Ależ przemiana

Polska-Niemcy. Forma obu zespołów

Biało-czerwoni zmagania na tegorocznych mistrzostwach Europy rozpoczęli znakomicie. W ostatni piątek Polacy pewnie wygrali 36:31 z Austrią. Jeszcze bardziej efektowne zwycięstwo odnieśli w niedzielę, kiedy to pokonali 29:20 reprezentację Białorusi. Dwie wygrane i bilans bramkowy 65:51 zapewniły im pierwsze miejsce w tabeli grupy D po dwóch kolejkach.

Niemcy również udanie rozpoczęli rywalizację na turnieju. W pierwszej kolejce rozprawili się z Białorusią, wygrywając z nią 33:29, natomiast w drugiej serii gier pokonali 34:29 reprezentację Austrii. Nasi zachodni sąsiedzi zajmują na ten moment drugie miejsce z bilansem bramkowym 67:58.

Polska-Niemcy. Gdzie i o której godzinie oglądać?

Reprezentacja Polski czeka na zwycięstwo z Niemcami od ponad 7,5 roku - po raz ostatni cieszyli się z wygranej w czerwcu 2014 roku podczas mistrzostw świata (29:28). Od tamtego czasu nasi zachodni sąsiedzi byli lepsi, choć ostatnie starcie obu zespołów, rozegrane 25 stycznia 2021 roku, również podczas mistrzostw świata zakończyło się remisem 23:23.

Bratysława, 16 stycznia 2022 rok. Mecz Polska - BiałoruśGrupa śmierci! Polscy piłkarze ręczni poznali kolejnych rywali na ME

Ostatnie grupowe spotkanie podczas mistrzostw Europy 2022 w piłce ręcznej pomiędzy Polską i Niemcami rozpocznie się we wtorek 18 stycznia o godzinie 18:00 w hali Zimný štadión Ondreja Nepelu w Bratysławie. Mecz będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 1.

Więcej o: