Polki grają o wszystko z Niemkami. Gdzie obejrzeć mecz Mistrzostw Europy w piłce ręcznej? Transmisja TV, stream online

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet wciąż walczy o awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy. W poniedziałek szczypiornistki rozegrają spotkanie o wszystko z Niemkami.

Reprezentacja Polski nie rozpoczęła najlepiej tegorocznych mistrzostw Europy. Polki przegrały w pierwszych dwóch meczach z Norweżkami (22:35) oraz Rumunkami (24:28). Awans wciąż jest jednak możliwy. Wszystko zależy od wyników poniedziałkowych spotkań w grupie D. Obecnie prowadzą w tabeli Norweżki z czterema punktami, natomiast Rumunki i Niemki zajmują kolejno 2. i 3. miejsce z dwoma punktami na koncie. 

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Reprezentacja Polski walczy o awans do fazy pucharowej. Czy Polkom uda się awansować do najlepszej "12" Mistrzostw Europy?

Awans Polek do najlepszej dwunastki mistrzostw Europy jest możliwy tylko w przypadku zwycięstwa z reprezentacją Niemiec. Dodatkowo niezwykle istotny jest wynik później rozgrywanego meczu grupy D między Norwegią a Rumunią. Miejsce w pierwszej trójce gwarantuje polskim szczypiornistkom remis lub wygrana Rumunek.

Mecz Polska - Rumunia na MŚ. Aleksandra ZychPolska gra o awans! Kluczowy mecz. "Musimy nie tylko biegać, biegać i biegać"

Drugą opcją na awans Polek jest bezpośredni bilans bramkowy między zespołami od drugiego do czwartego miejsca w grupie. Rozpatrywane to będzie w przypadku wygranej Norwegii. W związku z tym reprezentantki Polski muszą w poniedziałek rzucać wyjątkowo celnie, jeżeli chcą powiększyć swoje szanse na awans. 

Maibritt Kviesgaard i Kinga GrzybPolki bez szans w pierwszym meczu mistrzostw Europy. Bolesna porażka

W przypadku przegranej z Niemkami, Polska oficjalnie pożegna się z tegorocznymi mistrzostwami Europy w piłce ręcznej kobiet. Patrząc w przeszłość faworytem poniedziałkowego meczu jest reprezentacja Niemiec. W ostatnich dziewięciu bezpośrednich starciach Polki zwyciężyły tylko trzykrotnie. Pozostałe sześć spotkań, to wygrana Niemek. Ostatnie spotkanie obie ekipy rozegrały w 2018 roku (przegrana Polek 27:28).

Polska - Niemcy. Gdzie i o której oglądać decydujący mecz szczypiornistek na mistrzostwach Europy? Transmisja TV, stream online

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet zmierzy się z Niemkami w poniedziałek o godz. 18:05. Transmisję spotkania będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu 1. Mecz dostępny będzie również w serwisach Eurosport Player oraz po wykupieniu odpowiedniego abonamentu w Player.pl. Starcie Norweżek z Rumunkami z kolei rozpocznie się o godz. 20:30. 

Więcej o: