Hiszpania w finale mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Pogromcy Polaków walczyli do końca

Nie było niespodzianki w drugim półfinale mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Hiszpania sprostała roli faworyta i pokonała Słowenię 34:32. W wielkim finale zmierzy się w niedziele z Chorwacją.

Hiszpania bardzo źle rozpoczęła mecz ze Słowenią. Na początku przegrywała 0:2, ale w kolejnych minutach ekipa z Półwyspu Iberyjskiego grała coraz lepiej. Po pierwszej połowie obrońca tytułu prowadził pewnie 20:15 i nic nie wskazywało na to, że coś złego może mu się stać w drugiej części.

Rollercoaster VIVE i awans do Final4. "Będą mieli pomysł na wygranie turnieju"

Słowenia odrobiła kilka bramek, ale to było za mało

W drugiej połowie Hiszpania miała wszystko pod kontrolą. Bezpieczna kilku-bramkowa przewaga utrzymywała się przez większość meczu. Wraz z upływem czasu Słoweńcy zaczęli zmniejszać straty i na jedną minut przed końcem tracili do aktualnych mistrzów Europy tylko jednego gola. Decydującą akcję przeprowadził jednak Alex Dujshebaev, który zapewnił Hiszpanom wygraną 34:32.

W niedzielę Hiszpania zmierzy się z Chorwacją o złoto. Dla obrońców tytułu będzie to trzeci finał z rzędu w mistrzostwach Europy.