Sensacja! Mistrzowie świata ofiarą "grupy śmierci" na ME piłkarzy ręcznych

Sensacja w grupie E mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych stała się faktem. Dzięki zwycięstwu Węgier nad Islandią 24:18 (9:12) szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek nie mają już mistrzowie świata z zeszłego roku, Duńczycy. Z tą świadomością wygrali ostatni mecz z Rosjanami 31:28 (12:15).

Niespodzianek podczas mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych nie brakuje. Ledwo z turniejem pożegnała się Francja, a już dziś wiemy, że ze swojej grupy nie wyjdzie także Dania, która trafiła do "grupy śmierci" - z Węgrami, ćwierćfinalistą ME 2017 i czwartą drużyną IO w Londynie, wicemistrzami olimpijskimi z Pekinu - Islandczykami oraz etatowymi uczestnikami wielkich turniejów Rosjanami. Mistrzowie Europy zajmują trzecie miejsce w tabeli, mając tylko jeden punkt. Tymczasem po pierwszym dzisiejszym meczu grupy E dwa punkty za zwycięstwo 24:18 (9:12) z Islandią zdobyli Węgrzy.

Zobacz wideo

Węgrzy awansowali tym samym na pozycję lidera z 5 punktami na koncie, mając za sobą tracących jeden punkt Islandczyków. O 20:30 w środowy wieczór Dania wygrała jeszcze mecz z Rosją 31:28 (12:15), ale nie miała możliwości wyprzedzenia któregoś z zespołów plasujących się wyżej w tabeli. 

Aktualna tabela grupy E ME piłkarzy ręcznych:

  1. Węgry - 5 punktów - 74:67
  2. Islandia - 4 punkty - 83:77
  3. Dania - 3 punkty - 85:83
  4. Rosja - 0 punktów - 76:91

Tym samym z grupy E do kolejnej fazy awansowali Węgrzy oraz Islandczycy. Wcześniej z turniejem pożegnali się także Polacy, którzy nie wygrali na nim żadnego spotkania, doznając porażek ze Szwecją, Szwajcarią i Słowenią. Finał mistrzostw Europy zostanie rozegrany 26 stycznia w Sztokholmie.