Sport.pl

Sensacja! Mistrzowie świata ofiarą "grupy śmierci" na ME piłkarzy ręcznych

Sensacja w grupie E mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych stała się faktem. Dzięki zwycięstwu Węgier nad Islandią 24:18 (9:12) szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek nie mają już mistrzowie świata z zeszłego roku, Duńczycy. Z tą świadomością wygrali ostatni mecz z Rosjanami 31:28 (12:15).

Niespodzianek podczas mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych nie brakuje. Ledwo z turniejem pożegnała się Francja, a już dziś wiemy, że ze swojej grupy nie wyjdzie także Dania, która trafiła do "grupy śmierci" - z Węgrami, ćwierćfinalistą ME 2017 i czwartą drużyną IO w Londynie, wicemistrzami olimpijskimi z Pekinu - Islandczykami oraz etatowymi uczestnikami wielkich turniejów Rosjanami. Mistrzowie Europy zajmują trzecie miejsce w tabeli, mając tylko jeden punkt. Tymczasem po pierwszym dzisiejszym meczu grupy E dwa punkty za zwycięstwo 24:18 (9:12) z Islandią zdobyli Węgrzy.

Węgrzy awansowali tym samym na pozycję lidera z 5 punktami na koncie, mając za sobą tracących jeden punkt Islandczyków. O 20:30 w środowy wieczór Dania wygrała jeszcze mecz z Rosją 31:28 (12:15), ale nie miała możliwości wyprzedzenia któregoś z zespołów plasujących się wyżej w tabeli. 

Aktualna tabela grupy E ME piłkarzy ręcznych:

 1. Węgry - 5 punktów - 74:67
 2. Islandia - 4 punkty - 83:77
 3. Dania - 3 punkty - 85:83
 4. Rosja - 0 punktów - 76:91

Tym samym z grupy E do kolejnej fazy awansowali Węgrzy oraz Islandczycy. Wcześniej z turniejem pożegnali się także Polacy, którzy nie wygrali na nim żadnego spotkania, doznając porażek ze Szwecją, Szwajcarią i Słowenią. Finał mistrzostw Europy zostanie rozegrany 26 stycznia w Sztokholmie. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Sensacja! Mistrzowie świata ofiarą grupy śmierci na ME piłkarzy ręcznych
Zaloguj się
 • spectator_zm

  Oceniono 5 razy 5

  Czy jakaś telewizja transmituje te ME?
  Poza TVP oczywiście, która pokazywała tylko mecze Polaków.

 • bromborek83

  Oceniono 8 razy 4

  grupa solidna, ale żeby zaraz "śmierci"? ... trochę śmiesznie brzmią te opisy "wielkich drużyn": "z Węgrami, ćwierćfinalistą ME 2017 i czwartą drużyną IO w Londynie, wicemistrzami olimpijskimi z Pekinu - Islandczykami oraz etatowymi uczestnikami wielkich turniejów Rosjanami" - no cała masa sukcesów - ćwierćfinał 3 lata temu (i to raczej m.świata a nie Europy były w tamtym roku ) i 4m. na igrzyskach 8 lat temu , Islandia srebro 12 lat temu, a Rosja -??? no cóż, jak o ich ostatnich sukcesach nawet najstarsi górale uralscy nie pamiętają (jakikolwiek medal - ostatnio w Atenach brąz - 2004), to można im zapisać "etatowe uczestnictwo w imprezach" ;)... to już więcej można by o naszej kadrze napisać - 4m. w Rio i 3 medale MŚ w ciągu ostatnich 13 lat :)

 • bigosmiszcz

  Oceniono 7 razy 1

  Piłka ręczna się skończyła.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 1 raz -1

  wyborowcy uparcie twierdzą, że przedstawione pozycje drużyn zawarte są w tabeli. Gdzie ta TABELA, niby nic a jednak niesmak pozostaje. Może cenzorzy się douczą jak wygląda tabela.

 • xzyzzy

  Oceniono 5 razy -1

  pismak z grupy specjalnej troski.

 • habib78

  Oceniono 6 razy -4

  Duńczycy zawsze zachowują się tak arogancko i zarozumiale, że miło, jak ktoś im czasem utrze nosa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX