ME ręcznych. Syprzak jednak w składzie na ME

Kamil Syprzak, kołowy Orlenu Wisły Płock, znalazł się jednak w 16-osobowym składzie reprezentacji Polski na poniedziałkowy mecz z Serbią. Trener Michael Biegler w ostatniej chwili zdecydował uzupełnić nim swój zespół. Początek meczu z Serbią o 18. Relacja na żywo na Sport.pl

Przypomnijmy, że w niedzielę szkoleniowiec zgłosił na mecz z Serbią 15 zawodników. Zrezygnował z Syprzaka i Michała Kubisztala, rozgrywającego Górnika Zabrze, których także zabrał do Danii. Regulamin zezwala jednak na dopisanie tuż przed meczem ostatniego nazwiska.

Duńczycy poprowadzą mecz Polska - Serbia

Duńska para Martin Gjeding i Mads Hansen poprowadzi inauguracyjny mecz polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach Europy z Serbią. Początek poniedziałkowego spotkania w duńskim Aarhus o godz. 18, relacja na żywo na Sport.pl.

To arbitrzy znani biało-czerwonym. Niespełna trzy lata temu w Lubljanie prowadzili przegrany przez Polaków 28:30 mecz ze Słowenią w kwalifikacjach do mistrzostw Europy w 2012 roku. Niespełna dwa lata temu duński duet sędziował mecz Ligi Mistrzów w węgierskim Veszprem, w którym Vive Targi Kielce niespodziewanie pokonało utytułowanych gospodarzy 24:21.

Obserwatorem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) na mecz Polska - Serbia będzie Austriak Martin Hausleitner, a delegatem EHF Cypryjczyk Panos Antoniou.

Skład reprezentacji Polski na ME 2014

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi, Węgry).

Obrotowi: Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Bartosz Jurecki (Magdeburg, Niemcy), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock).

Rozgrywający: Michał Jurecki, Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive Targi Kielce), Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock), Michał Szyba (Azoty Puławy), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin).

Skrzydłowi: Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (Chrobry Głogów).

Więcej o: