ME piłkarzy ręcznych. Trener Szwedów: Spokojnie Grzesiu, nie odpuścimy

- Spokojnie Grzesiu, bez obaw. To są derby, więc nie odpuścimy - powiedział Grzegorzowi Tkaczykowi drugi trener reprezentacji Szwecji Ola Lindgren. Jeśli Szwecja zremisuje z Danią, do półfinału ME piłkarzy ręcznych awansuje Polska.

Dania - Szwecja. Relacja na żywo ?

Polacy pokonali Niemców w ostatnim meczu grupowym ME piłkarzy ręcznych rozgrywanych w Serbii. Kiedy biało-czerwoni schodzili z parkietu hali w Belgradzie, na boisko wychodzili Szwedzi. Grzegorz Tkaczyk podszedł do drugiego trenera reprezentacji Szwecji Ola Lindgreda, chcąc go dodatkowo zmotywować.

- Spokojnie, Grzesiu, bez obaw. Z Danią to są derby, więc nie odpuścimy - powiedział Polakowi Lindgren, trzykrotny medalista olimpijski. Informację przekazał nam specjalny korespondent Sport.pl w Belgradzie, Piotr Rozpara.

Mecz Dania - Szwecja może zdecydować o obsadzie półfinału. Najlepszym wynikiem dla Polaków jest remis, który daje nam awans.

Co się musi stać, by Polska awansowała

Reprezentacja Polski ograła Niemców 33:32 w ostatnim meczu drugiej fazy grupowej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych rozgrywanych w Serbii i wciąż ma szanse na awans do półfinału. Musi jednak liczyć na korzystny układ w pozostałych dwóch meczach.

ME piłkarzy ręcznych. Bój Polski z Niemcami [GALERIA]

Więcej o: