ME piłka ręczna. Niemcy pewni zwycięstwa nad Polską. "Musimy walczyć jak świnie!"

- Ten mecz jest już wygrany - mówi przed spotkaniem z Polską reprezentant Niemiec Oliver Roggisch. Nasi zachodni sąsiedzi traktują pojedynek z Polską jak finał mistrzostw Europy. Jeżeli wygrają, awansują do półfinału turnieju, igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w 2013 roku. Relacja Z Czuba i na żywo o 16:15 w Sport.pl

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Polacy mają jeszcze teoretyczne szanse na półfinał mistrzostw Europy. Muszą jednak pokonać Niemców i czekać na inne rozstrzygnięcia. Po zwycięstwie nad Niemcami Szwedzi muszą wygrać z Danią, a Serbowie z Macedonią.

Pierwszy środowy mecz w grupie I jest także niezwykle ważny dla ekipy Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi mogli zapewnić sobie awans do półfinału już w poniedziałek, ale porażka z Danią (26:28) skomplikowała ich sytuację. Teraz Niemcy muszą wygrać z Polską. Przeciwnicy są bardzo pewni siebie przed tą potyczką i zapewniają, że rozstrzygną mecz na własną korzyść.

- Ten mecz jest już wygrany. Możemy upiec trzy pieczenie na jednym ogniu - awansować do półfinału, oraz zapewnić sobie awans na olimpiadę oraz mistrzostwa świata w 2013 roku. Nie możemy tego zepsuć - mówi przed meczem z Polską Oliver Roggisch. - Mamy silną psychikę. Jeżeli tylko zagramy na swoim normalnym poziomie w defensywie, z łatwością rozprawimy się z Polską - dodaje kołowy reprezentacji Niemiec.

W ostrzejszych słowach zagrzewa swoich kolegów do walki Silvio Heinevetter, czołowy bramkarz ekipy naszego zachodniego rywala. - By osiągnąć swój cel, musimy walczyć jak świnie! - mówi w wywiadzie dla Bilda Heinevetter. - Musimy grać z pasją, ponieważ ten mecz jest jak finał. Nie możemy wyjść na frajerów - apeluje 27-letni golkiper.

ME piłka ręczna. Klęska, bo zawiedli najlepsi, dobrze grali tylko debiutanci

Więcej o: