ME piłka ręczna. Polska walczy o półfinał. Pierwszym rywalem Szwecja

Reprezentacja Szwecji będzie pierwszym rywalem Polski w drodze do półfinału mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Mecz odbędzie się w sobotę o 16:15. Kolejne spotkania, z Macedonią i Niemcami, w poniedziałek o 16:20 i środę o 16:15. Relacje na żywo w Sport.pl.

Nie gra, więc pisze. Szmal na Euroblogu ?

Szwedzi zakończyli fazę grupową ME z trzema punktami. Na początku zremisowali 26:26 z Macedonią, potem pokonali Czechów 33:29, a na koniec przegrali 24:29 z Niemcami. Grupę B zakończyli z bilansem bramek 83:84.

Od 2008 roku trenerami reprezentacji Szwecji są Staffan Olsson i Ola Lindgren. Na ME w 2008 r. ich drużyna zajęła piąte miejsce, dwa lata później była piętnasta. Ubiegłoroczne mistrzostwa świata Szwedzi zakończyli na czwartym miejscu - w meczu o brąz przegrali z Hiszpanią.

Historyczne sukcesy Szwedzi odnosili wcześniej. Przez osiem lat prawie bez wyjątku zdobywali złoto mistrzostw Europy: byli najlepsi w Portugalii w 1994 r., we Włoszech w 1998 r., w Chorwacji w 2000 r. i w Szwecji w 2002 r.. Wyjątkiem są ME z 1996 r., na których Szwedzi zajęli czwarte miejsce.

Główną rundę tegorocznych mistrzostw Szwedzi rozpoczynają na przedostatnim, piątym miejscu. Do półfinału awansują drużyny z miejsc 1-2.

Mecz Polski ze Szwecją odbędzie się w sobotę o 16:15. Relacja na żywo w Sport.pl.

Po Szwedach Macedonia i Niemcy

Drugim rywalem podopiecznych Bogdana Wenty w fazie głównej ME będą Macedończycy, którzy wyszli ze swojej grupy z drugiego miejsca. Oprócz remisu ze Szwedami zanotowali minimalną porażkę z Niemcami i pewne zwycięstwo z Czechami.

Na koniec Polacy podejmą Niemców, najlepszą drużynę grupy B. Niemcy awansowali z pierwszego miejsca, choć teoretycznie bez kompletu zwycięstw - pokonali Macedonię i Szwecję, ale przegrali z Czechami. W fazie głównej mają jednak maksymalne cztery punkty, bo Czesi nie wyszli z grupy i wyniki ich meczów nie mają przełożenia na tabelę drugiej rundy ME.

Ostatnie mistrzostwa Europy Niemcy zakończyli na dziesiesiątym miejscu. Na mistrzostwach świata w 2011 roku zajęli jedenastą pozycję.

Terminarz i tabela grupy Polaków

Marcin Wichary ? zatrzymał Danię

Wielki mecz Wicharego. Polacy pokonali Duńczyków [ZDJĘCIA]

Ile meczów wygrają Polacy w II rundzie ME?
Więcej o: