MŚ piłkarzy ręcznych. Porażka z Węgrami. Co dalej?

Teraz Polacy muszą walczyć o prawo do gry w trzech czterodrużynowych turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk, organizowanych przez srebrnego medalistę, brązowego i drużyny nr 4 mundialu.

Ustrzel nagrody rzucając bramki. Zagraj ?

Awans do nich jest skomplikowany. Zależy od wyników na przyszłorocznych mistrzostwach Europy w Serbii, w powiązaniu z wynikami w Szwecji.

Do turniejów już zakwalifikowało się sześć drużyn z miejsc 2.-7. szwedzkiego mundialu. Kolejne dwie z tych, które wcześniej nie wywalczyły prawa do gry o igrzyska, dołączą po Euro.

Jeśli awans do turniejów ma zależeć wyłącznie od gry Polski, musi ona znaleźć się na podium mistrzostw Europy. Awansujemy, jeśli kolejność będzie np. następująca: złoto Niemcy, srebro Polska, brąz gospodarze - Serbia.

Jest też duża liczba wariantów, które dadzą Polsce grę w turniejach z dalszych miejsc na Euro, ale w takim przypadku trzeba uważnie kalkulować i łatwo się przeliczyć. W skrajnym przypadku można awansować do kwalifikacji olimpijskich nawet z 9. lub 10. pozycji na mistrzostwach w Serbii, jeśli kolejność będzie identyczna jak na mundialu w Szwecji. Między dwoma skrajnościami jest mnóstwo wariantów pośrednich.

Mistrz świata i mistrz Europy mają zapewnione bilety do Londynu. Prawo gry w igrzyskach mają po dwie najlepsze drużyny każdego turnieju.

Zobacz stronę meczu Węgry - Polska ?

Więcej o: