M¦ w piłce ręcznej. Oceny Sport.pl za mecz z Serbi±: najlepszy Tłuczyński

Tomasz Tłuczyński - Fantastic - stwierdził spiker w hali, gdy w 43. minucie ?Tłuczek? zdobył swego dziesi±tego gola. Również w rankingu Sport.pl skrzydłowy reprezentacji nie miał sobie równych. Oceny za wygrany mecz z Serbi±.

Sławomir Szmal - 4. Dobrze przed przerwą i na początku drugiej połowy. Potem zmienił go "Wyszo".

Piotr Wyszomirski - 4. Wszedł do bramki na ostatnie dziesięć minut, gdy " Kasie" nie szło. No i obronił ostatnią piłkę.

Bartłomiej Jaszka - 3. Słabo rozpoczął i Bogdan Wenta musiał szukać innych rozwiązań na środku rozegrania.

Patryk Kuchczyński - 3. Już nie tak dobrze jak przeciwko Danii.

Karol Bielecki - 5. Wygraliśmy dzięki jego bramce 10 sekund przed końcem. Jak niesamowicie jest ambitny pokazywały jego reakcje, gdy rywale blokowali rzuty - krzycząc coś pod nosem wściekły schodził do ławki. Ale najważniejsze, że próbował. Przed meczem kibice odśpiewali mu "sto lat" z okazji 29. urodzin. I my życzmy wszystkiego najlepszego. Podwyższamy ocenę za zwycięskiego gola no i oczywiście w prezencie ?

Bartosz Jurecki - 5. Dzięki niemu graliśmy w przewadze. Jedynym sposobem Serbów na powstrzymanie "Szreka" była ostra gra, często zbyt ostra. A potem już na linii rzutów karnych stawał Tomasz Tłuczyński.

Mariusz Jurasik - 4. Niespełna kwadrans przed przerwą zastąpił Patryka Kuchczyńskiego. Traciliśmy wiarę, gdy trzecia próba rzutu okazała się nieskuteczna. Ale w końcu trafił, i potem jeszcze dwa razy.

Piotr Grabarczyk - 5. Na boisku nie ma przyjaźni. "Ściskał się" niemiłosiernie na kole z klubowym kolegą z Vive Targi Kielce Rastko Stojkoviciowi. dawał radę, choć "rywal" rozgrywa w Szwecji dobry turniej. Duetu Grabarczyk-Jurkiewicz Polsce może pozazdrościć każdy.

Tomasz Tłuczyński - 6. - Fantastic - stwierdził spiker w hali, gdy w 43. minucie "Tłuczek" zdobył swego dziesiątego gola. To on "trzymał" wynik w pierwszej połowie - zdobył połowę bramek. Skuteczny nie tylko w rzutach karnych, a takie kontry jak ta z 22. minuty z Mariuszem Jurasikiem czy akcja z Mariuszem Jurkiewiczem kilka minut później chcielibyśmy oglądać częściej. A gdy w końcu serbskiemu bramkarzowi udało się go powstrzymać, radość rywali była ogromna. Z powodu urazu nie dograł do końca.

Mariusz Jurkiewicz - 5. Premia od Bogdana Wenty za bardzo dobry występ przeciwko Danii - po raz pierwszy na szwedzkim mundialu od początku meczu na środku obrony. A to co we dwóch wyprawiali tam z Piotrem Grabarczykiem, to po prostu poezja gry defensywnej.

Marcin Lijewski - 4. Jak "Lijo" potrafi rzucać? Zobaczcie akcje z 42. i 50. minuty. A dlaczego tak rzadko rzuca? Nie wiemy.

Tomasz Rosiński - 4. Jeszcze dobrze nie skończyła się pierwsza połowa, a na środku boiska Bogdan Wenta miał do niego wielkie pretensje. I zaraz po przerwie rzucił w swoim stylu. I grał już nieźle.

Bartłomiej Tomczak - 4. Zastąpił "Tłuczka" siedem minut przed końcem. I zdobył ważną bramke.

Mateusz Zaremba - 4. On także z dużym kredytem zaufania od trenera. I spłaca go jak tylko może.

Pokonaliśmy Serbię. Rzut w ostatnich sekundach Bieleckiego  ?

Więcej o: