M¦ piłkarzy ręcznych. Sławomir Szmal: Jestem dumny z chłopaków za drug± połowę

- Jestem z nich dumny, wielka chwała za to, co zrobili w drugiej połowie. Nie zawsze te najgło¶niejsze nazwiska odgrywaj± pierwszoplanow± rolę - powiedział po przegranym meczu z Dani± (27:28) Sławomir Szmal.

- Następne dwa mecze będą równie ciężkie. Wydaje mi się, że jest szansa na dwa zwycięstwa. Gdybym nie wierzył w awans, to bym tu nie przyjeżdżał, wciąż mamy na to szansę.

Jak będziemy grac od początku tak jak w drugiej połowie, gdy będziemy ciężko pracować na nasze pozycje rzutowe, to będziemy wygrywać. A jak będziemy rzucać w kierunku bramki bez przygotowania, to ta gra nie ma sensu.

Nie można porównywać dwóch połów tego meczu. W drugiej szła ciężka robota. Była walka, było zdarzanie się z przeciwnikiem. W pierwszej chcieliśmy jak najmniejszym kosztem oddawać rzuty, bez kontaktu z przeciwnikiem, a tak się nie da na mistrzostwach świata.

Rozmawiałem przed meczem z Serbami i Chorwatami o Duńczykach. Mówili, że Duńczycy w tym sezonie grają świetną piłkę ręczną. Nasza pierwsza połowa wyglądała tak, jak ich w ich meczach z Duńczykami, z którymi przegrali wysoko.

U rywali widać było załamanie w drugiej połowie, już nie byli tacy pewni. Mowa ciała pokazała, że teraz grają jak równy z równym. Swoje zrobiły też dwa błędy sędziów i nie uznana bramka Marcina Lijewskiego - powiedział Sławomir Szmal.