M¦ piłkarzy ręcznych. Oceny Polaków za mecz z Dani±

Mariusz Jurkiewicz został najlepiej ocenionym polskim piłkarzem w meczu z Dani± wg korespondenta Sport.pl na M¦ w Szwecji Piotra Rozpary. ?Gdy koledzy nie dawali rady atakował. I to jak! - pisze dziennikarz.

Sławomir Szmal - 4. Początkowo mało widoczny, pod koniec pierwszej połowy kilka udanych interwencji.

Piotr Wyszomirski - 4. Na ostatnie dziesięć minut zastąpił "Kasę". Obronił kilka ważnych piłek w decydujących momentach, w tym samego Larsa Christiansena. Za stalowe nerwy zapominamy zepsutą w prosty sposób kontrę.

Bartłomiej Jaszka - 3. Miał problemy na środku rozegrania, a gdy nie szło w ataku pozycyjnym próbował indywidualnie kończy akcje.

Patryk Kuchczyński - 4. Po raz pierwszy na szwedzkim mundialu to on zaczął mecz na prawym skrzydle. Nie tylko pilnował legendarnego Larsa Christiansena, ale odważnie i skutecznie grał w ataku.

Grzegorz Tkaczyk - 4. Po kwadransie gry zastąpił Karola Bieleckiego. Walczył w obronie, w ataku rywale dobrze czytali jego zagrania. Po przerwie reżyseria gry szła mu lepiej, no i zaczął trafiać.

Karol Bielecki - 3. Gdy w swoim stylu już w pierwszych sekundach zdobył pierwszego gola, serca nam urosły. Potem bramkarz Niklas Landin wiedział gdzie się ustawiać. Zszedł z boiska po kwadransie i wrócił na ostatni kwadrans.

Artur Siódmiak - 4. Zapowiadało się koncertowo, bo rządził polską obroną. Ale potem rywale częściej wiedzieli jak znaleźć dziurę w defensywie.

Bartosz Jurecki - 4. Jak on wytrzymuje na tym kole? Próbował wywalczyć sobie dobre pozycje, ale docierało do niego mało piłek.

Mariusz Jurasik - 3. Grał niespełna ostatni kwadrans. Niczym się nie wyróżnił.

Piotr Grabarczyk - 4. Przekonał się jak trudnym zadaniem jest pilnowanie na kole Rene Tofta i powstrzymywanie nacierających Lasse Boesena czy Mikkela Hansena

Tomasz Tłuczyński - 4. Dobry mecz. I choć w końcu Landin obronił jego karnego, to poprzednie próby były udane.

Mariusz Jurkiewicz - 5. Pod koniec pierwszej połowy wszedł pomóc Arturowi Siódmiakowi i Piotrowi Grabarczykowi na środku obrony. A gdy koledzy nie dawali rady atakował. I to jak!

Marcin Lijewski - 3. W czwartek przeciwko Szwecji nie pomogli mu w ataku koledzy, w meczu z Danią on nie pomógł. Próbował nadrabiać w obronie.

Tomasz Rosiński - 3. Miał kłopoty na rozegraniu, przydałyby się rzuty w jego stylu, bo rywale mało go znają.

Mateusz Zaremba - 4. Po dwudziestu minutach zmienił Marcina Lijewskiego. W debiucie na imprezie tej rangi w meczu przeciwko takiemu rywalowi i przy takiej publice można mieć tremę. Ale udało mu się otrząsnąć.

MŚ piłkarzy ręcznych. Wenta po meczu z Danią [WIDEO]

MŚ piłkarzy ręcznych. Duńczycy o gola lepsi ?