Chorwacja, Serbia, Dania. Znamy rywali Polaków

Serbia niespodziewanie zremisowała z wicemistrzem świata Chorwacją 24:24, a Dania pokonała Algierię 26:19 w meczach 4. kolejki grupy C rozgrywanych w Szwecji mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Serbowie, Chorwaci i Duńczycy na pewno już zagrają z Polską w drugiej rundzie szwedzkiego mundialu.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

A w polskiej grupie? Mimo sensacyjnej porażki Szwedzi z Argentyną mają już pewny awans do drugiej rundy. Oczywiście ma go też Polska, która z kompletem czterech zwycięstw prowadzi w grupie D. Kto jako trzeci z "polskiej" grupy zagra w drugiej rundzie? Największe szanse ma Argentyna - jeśli w czwartek pokona najsłabsze w grupie Chile zapewni sobie minimum trzecie, premiowane awansem miejsce. Plany mistrzom Ameryki Południowej pokrzyżować może jeszcze Korea Płd. - jeśli w czwartek pokona bardzo słabo spisującą się w Goeteborgu Słowację, a Argentyna przegra z Chile, o trzeciej pozycji decydować będzie różnica bramek.

Tak czy owak czwartkowy mecz Polski ze Szwecją decydować będzie o pierwszym miejscu w grupie D. Biało-czerwoni mają już zaliczone co najmniej dwa punkty do dalszego etapu rozgrywek - wygrali bowiem i z Argentyną, i Koreą Płd. Ale pokonanie gospodarzy mundialu i cztery punkty na otwarcie kolejny fazy mistrzostw, byłyby dla drużyny Bogdana Wenty potężną zaliczką.

Kontrola IHF ? w hotelu Polaków

Więcej o: