MŚ w piłce ręcznej. Polacy trenowali w Scandinavium. A co ukrywają Szwedzi?

Dłuższy niż zwykle trening odbyli w niedzielę po południu w hali Scandinavium polscy piłkarze ręczni. Ale to nie kara za słaby mecz Argentyną - ze swojego treningu zrezygnowali Szwedzi.

Przygotowania gospodarzy mundialu to zresztą ciekawy temat. Codziennie każda ekipa grająca w grupie D ma do dyspozycji 50 minut w Scandinavium Arena, w której rozgrywane są pojedynki, lub położonej tuż obok jednej z mniejszych hal kompleksu Valhalla. Ale Szwedów w tych obiektach w ostatnich dniach jeszcze nie widziano. Najprawdopodobniej przygotowują się do kolejnych pojedynków w innych obiektach sportowych Goeteborga - tam nie ogranicza ich 50-minutowy czas zajęć, a przede wszystkim nie nękają dziennikarze.

W niedzielę w południe w Scandinavium trenował zespół Chile. To z tą ekipą w poniedziałek o godz. 18.15 zagrają biało-czerwoni.

Mimo że w niedzielę drużyny z grupy D mają dzień przerwy, to nie oznacza, że polski zespół czeka wolne. - Na pewno nie. Musimy zachować rytm, ten zegar biologiczny musi się kręcić normalnie - zapowiadał już w sobotę trener Bogdan Wenta. Dlatego przed południem nasz zespół oglądał mecze swoich poniedziałkowych rywali, potem był trening. Tradycyjnie: rozruch, krótki mecz w piłkę nożną, a potem już zajęcia bez udziału dziennikarzy.

A wieczorem... - Każdy z chłopaków ma coś przygotowanego. Jeden taki film, drugi co innego. Spotkamy się razem i podejmiemy decyzję, co wybrać - stwierdził polski szkoleniowiec.

'Jeszcze Smuda go weźmie', czyli nożny trening piłkarzy ręcznych

 

Zobacz, jak dopingują fani >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.