MŚ w piłce ręcznej. Tłuczyński na szóstkę! Oceny Polaków

Tomasz Tłuczyński miał w meczu ze Słowacją stuprocentową skuteczność i w ocenie korespondenta Sport.pl zasłużył na najwyższą ocenę. Najniżej został oceniony Mariusz Jurasik. Oto wszystkie noty (skala 1-6).

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Sławomir Szmal - 4. W drugiej połowie Piotr Wyszomirski już się rozgrzewał, ale wtedy "Kasa" pokazał, co potrafi

Bartłomiej Jaszka - 5. Dobrze rozgrywał, rzucał ważne bramki.

Patryk Kuchczyński - 4. W drugiej połowie udanie zastąpił Jurasika.

Bartłomiej Tomczak - 4. Grał krótko. W pierwszej połowie wyszedł tylko na karnego, w ostatnich minutach zmienił Tłuczyńskiego.

Karol Bielecki - 5. Jak trafiał w bramkę, bramkarze nie mieli szans. I choć kilka razy przestrzelił, to wysoka ocena to także efekt dobrej gry w obronie.

Artur Siódmiak - 4. Napracował się, by powstrzymać 110-kilowego kołowego Andreja Preto.

Bartosz Jurecki - 4. Przez większość meczu mniej widoczny, ale to po jego bramkach wyszliśmy na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy.

Mariusz Jurasik - 2. Za łatwo dał się ogrywać Martinowi Stranovskiemu.

Michał Jurecki - 4. Przed przerwą pokazała jak potrafi mieć ciąg na bramkę. Później grał już mniej.

Tomasz Tłuczyński - 6. Świetny mecz! Stuprocentowa skuteczność. No i jak się czaił na przechwyty.

Mariusz Jurkiewicz - 3. W niektórych sytuacjach "Kaczkę" poniosła fantazja - ocenił Bogdan Wenta. Dokładnie.

Marcin Lijewski - 4. Po nerwowym początku stary, dobry "Szeryf".

Tomasz Rosiński - 4. Tym razem krótko reżyserował grę. W niespełna kwadrans przed przerwą miał dwie asysty i stratę.

Mateusz Zaremba - 3. Może trochę za wysoko, ale niech będzie, bo debiutuje na mundialu. W ciagu kilku minut za łatwo dostał dwie kary.