MŚ piłkarzy ręcznych. Szmal: każde zwycięstwo będzie efektem zaciętej walki

PRZEGLĄD PRASY. Bramkarz reprezentacji Polski szczypiornistów Sławomir Szmal stawia na waleczność i zapowiada, że Polacy zostawią na parkiecie dużo serca i potu. Na początek rywalizacji w mistrzostwach świata w piłce ręcznej Polacy zagrają w Goeteborgu z naszymi południowymi sąsiadami - reprezentacją Słowacji.

Kibice szanują nas za to, że w każdym spotkaniu zostawiamy na parkiecie masę serca, potu i krwi. W Szwecji nadal będziemy tak grali, a każde zwycięstwo będzie efektem zaciętej walki. - mówi Sławomir Szmal.

Kapitan reprezentacji Polski ma poprowadzić w piątek podopiecznych Bogdana Wenty do pierwszej zwycięstwa na mistrzostwach. - Chciałbym pokazać , że reprezentacja, to drużyna walczaków, którzy zrobią wszystko, żeby zwyciężyć - zapowiada.

Polski bramkarz podczas turnieju w Szwecji rozegra swój 200. mecz w kadrze. 33-letni zawodnik jest jednak ostrożny w prognozach i twierdzi, że obecnie największym problemem kadry jest obrona. To niepokojące, że w dwóch meczach w Gdyni straciliśmy po ponad 30 bramek. Byłoby pięknie zdobyć medal, ale każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak daleka dzieli nas od tego droga.

Chłopcy Wenty biorą sprawy we własne ręce ?

Więcej o: