Gigantyczna sensacja w polskiej grupie. Gigant upadł. I to jak [WIDEO]

Idealnie pod reprezentację Polski ułożył się mecz reprezentacji Danii z Japonią na kobiecych mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Będące zdecydowanymi faworytkami Dunki, które w tym spotkaniu miały przecież wsparcie własnej publiczności, sensacyjnie przegrały 26:27. Popisem niesamowitej gry w wykonaniu Japonek była sama końcówka starcia. Wygrały mecz w ostatniej chwili po świetnej akcji ze skrzydła.

To miał być łatwy mecz reprezentacji Danii i dopisanie kolejnych dwóch punktów do tabeli drugiej fazy mistrzostw świata. Choć Japonia jest jedną z najlepszych drużyn w Azji, to Dania jest w czołówce światowej - na mistrzostwach świata w 2021 roku zdobyła brąz.

Sensacja na mistrzostwach świata w piłce ręcznej kobiet. Dunki pokonane

Sam początek spotkania nie zapowiadał takiej sensacji. Dunki szybko wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Zaczęły je jednak tracić przy wyniku 6:3. Do końca pierwszej połowy spotkanie było bardzo wyrównane, a można powiedzieć, że minimalną przewagę miały Japonki, które dopiero pod koniec straciły dwubramkową przewagę. Do przerwy był remis 12:12.

Po przerwie od początku zapowiadało się na sensację. Japonki grały lepiej, a w najlepszych chwilach prowadziły już nawet czterema golami! To Dunki - mimo gry u siebie i statusu zdecydowanego faworyta - musiały walczyć o odrabianie strat. To im się jednak nie udawało aż do samej końcówki spotkania. Dopiero wtedy przyszło upragnione wyrównanie - odrobiły aż trzy punkty z rzędu i doprowadziły do remisu 26:26. W ostatnich sekundach Japonki popisały się piękną akcją i przebiły się przez zasieki duńskiej obrony. Tej straty drużyna gospodarzy nie miała już szans odrobić i mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 26:27.

To bardzo ważne spotkanie dla reprezentacji Polski, która walczy o wyjście z grupy. Najbliższym rywalem Polek będą właśnie Dunki, które obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli z czterema punktami. Jeżeli Biało-Czerwone je pokonają, to będą już o krok od awansu, bo przed ostatnim meczem z Rumunią będą miały nad nimi dwa punkty przewagi. Awans do kolejnej fazy wywalczą tylko dwie najlepsze drużyny. Mecz Polska - Dania odbędzie się już w sobotę 9 grudnia o godzinie 20:30. Zapraszamy do śledzenia tego spotkania na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.