Mistrzowie olimpijscy drżą o awans do półfinału ME! Jeden z najlepszych meczów turnieju

Reprezentacja Danii po pasjonującym, jednym z najlepszych meczów w tegorocznych mistrzostwach Europy, pokonała Chorwację 27:25. Mistrzowie świata zrobili olbrzymi krok do awansu do półfinału.

Duńczycy przed tym spotkaniem byli w uprzywilejowanej sytuacji. Dotychczas odnieśli bowiem cztery zwycięstwa w turnieju: 30:21 z Czarnogórą, 34:23 ze Słowenią, 31:21 z Macedonią Północną i 28:24 z Islandią. Natomiast Chorwaci przegrali już dwa spotkania - z Francją 22:27 i niespodziewanie z Czarnogórą 26:32 i tylko zwycięstwo przedłużyło ich szansę na strefę medalową.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Potężna sensacja na ME! Mistrzowie olimpijscy zmiażdżeni. Sprawa awansu się komplikujePotężna sensacja na ME! Mistrzowie olimpijscy zmiażdżeni. Sprawa awansu się komplikuje

"Chorwacka obrona, ta z sercem i agresywnością"

Chorwacja w sobotnim meczu grała w osłabionym składzie, ale zagrała bardzo dobrze i przeciwstawiła się wielkiemu faworytowi turnieju. Chorwaci przede wszystkim imponowali w obronie.

- Kiedy chorwacka obrona jest na topie, z sercem i agresywnością. To chyba najpiękniejsza rzecz w piłce ręcznej. Przynajmniej moim zdaniem. Deja vu EHF Euro 2020 - napisał na Twitterze Rasmus Boysen, ekspert piłki ręcznej.

Co ciekawe, Mirko Alilović, doświadczony bramkarz Chorwatów przerwał również imponującą serię Emila Jakobsena. Duński lewoskrzydłowy miał serię 37 trafionych rzutów z rzędu!

Duńczycy po tym zwycięstwie samodzielnie prowadzą w tabeli. Mają dwa punkty więcej od reprezentacji Francji i Islandii. Mistrzowie świata zagrają jeszcze w tej fazie z Holandią i Francją. 

Jeśli Duńczycy wygrają z Holandią, Francja z Czarnogórą, a Islandia z Chorwacją i Czarnogórą, wtedy o awansie do półfinału zadecyduje mecz: Dania - Francja. Przy takich wynikach, Francuzi, czyli mistrzowie olimpijscy musieliby pokonać mistrzów świata aż 6 bramkami, by awansować do półfinału.

Bratysława, 20.01.2022. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Mecz Polska - Norwegia 31:42. Maciej PilitowskiStarcie pogromców Polaków na ME. Nowy wicelider grupy

Tabela grupy 1:

  1. Dania 3 6 85:70
  2. Francja 3 4 82:75
  3. Islandia 3 4 82:77
  4. Holandia 3 2 86:93
  5. Czarnogóra 3 2 83:90
  6. Chorwacja 3 0 73:86

Mecze do rozegrania:

Francja - Czarnogóra, Dania - Holandia, Islandia - Chorwacja (wszystkie poniedziałek, 24 stycznia), Francja - Dania, Holandia - Chorwacja, Czarnogóra - Islandia (wszystkie środa, 26 stycznia).

Więcej o: