Polska - Urugwaj na MŚ 2021 w piłce ręcznej. Gdzie i kiedy oglądać mecz? [TV, stream online]

Tylko minuty dzielą Polaków do startu w II fazie Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2021 w Egipcie. Pierwszymi rywalami, z którymi zmierzą się szczypiorniści Patryka Rombla są Urugwajczycy. Początek meczu o godz. 15:30. Gdzie oglądać Polaków?

- To będzie mecz, do którego musimy podejść poważnie, żeby nie było niespodzianek. Urugwajczycy potrafią wykreować fajne akcje, widzieliśmy ich zagrywki. Mają indywidualności i będą chcieli się pokazać z dobrej strony - powiedział przed meczem prawoskrzydłowy reprezentacji Polski, Michał Daszek. Polacy awansowali do drugiej fazy MŚ 2021 w Egipcie z drugiego miejsca, mając cztery punkty na koncie. W pierwszej fazie mundialu wygrali z Tunezją 30:28, a potem niemal zremisowali z mistrzem Europy Hiszpanią 26:27. We wtorek wygrali zaś z Brazylią aż 33:23.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Reprezentacja Polski faworytem pierwszego spotkania w II fazie MŚ. "To cel nadrzędny"

Reprezentacja Polski jest uznawana za zdecydowanego faworyta czwartkowego meczu z Urugwajem. Najbliżsi przeciwnicy naszej drużyny narodowej zagrali w Egipcie zaledwie dwa spotkania. Oba przegrała: 14:43 z Niemcami oraz 18:44 z Węgrami. Urugwajczycy awansowali do kolejnego etapu mistrzostw świata w piłce ręcznej tylko dzięki wycofaniu się z turnieju Republiki Zielonego Przylądka.

Trener Paulo SousaPaulo Sousa powiedział, jaki styl gry mu imponuje. Tak będzie grała reprezentacja Polski?

- Naszym zadaniem będzie dobre wejście w mecz i zdobycie dwóch punktów. To cel nadrzędny i na tym się skupiamy - nie zostawia wątpliwości selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej Patryk Rombel. Szczególnie ważne w spotkaniu z Urugwajem będzie uzyskanie jak najlepszego bilansu bramek. Może on pomóc w walce o awans do ćwierćfinału. W sobotę Polska zagra z głównymi faworytami do awansu – reprezentacją Węgier. W poniedziałek zaś, na zakończenie drugiej rundy Biało-Czerwoni zmierzą się z Niemcami.

Polska – Urugwaj. Gdzie i o której obejrzeć mecz MŚ 2021 w piłce ręcznej?

Spotkanie reprezentacji Polski z Urugwajem rozpocznie się w czwartek (21 stycznia) o g. 15:30. Transmisja wydarzenia dostępna będzie na antenach TVP 1 i TVP Sport. Mecz będzie można także obejrzeć w serwisach YouTube na kanałach: "IHF Competitions" i "TVP Sport".

Transmisja meczu odbędzie się również w serwisie sport.tvp.pl. Relacja na żywo prowadzona będzie przez portal Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE