Kolejna reprezentacja wycofuje się z MŚ 2021 w piłce ręcznej. Walkowery 0:10

Reprezentacja Republiki Zielonego Przylądka wycofała się z mistrzostw świata w piłce ręcznej, które odbywają się w Egipcie. Koronawirus pokrzyżował plany kolejnej drużyny narodowej.

Przed rozpoczęciem tegorocznych mistrzostw świata w piłce ręcznej dwie reprezentacje podjęły decyzję o wycofaniu się z turnieju. Były to Czechy oraz Stany Zjednoczone, w których badania na obecność koronawirusa wśród zawodników i sztabu szkoleniowego wskazały wiele przypadków pozytywnych. Tym razem COVID-19 dotknął zespół grający już w fazie grupowej. Decyzja została ogłoszona przez oficjalną stronę Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (IHF).

Zobacz wideo Zlatan Ibrahimović zadziwia i zachwyca! "Wow, wow, wow" [ELEVEN SPORTS]

Republika Zielonego Przylądka nie zagra już w tegorocznych MŚ w piłce ręcznej

Udział Republiki Zielonego Przylądka odwołano już przed meczem 2. kolejki fazy grupowej, w której Afrykanie mierzyli się z Niemcami. Ze względu na ilość zakażeń koronawirusem trener nie był w stanie wystawić odpowiedniej liczby zawodników, którzy mogliby kontynuować turniej. Zgodnie z regulaminem MŚ w Egipcie dotyczącego COVID-19, każda drużyna musi mieć co najmniej 10 zawodników, w tym jednego bramkarza.

Polska - Hiszpania na MŚ w piłce ręcznejPolska - Brazylia na MŚ w piłce ręcznej. Gdzie i o której oglądać? [STREAM, TRANSMISJA]

Mecze Republiki Zielonego Przylądka zostały oddane walkowerem na korzyść Niemców oraz Urugwajczyków. Zasady jasno mówią, że wynik w ten sposób wygranego spotkania wynosi 10:0. Wcześniej mimo problemów kadrowych szczypiorniści z Afryki rozegrali pierwsze spotkanie w grupie A z Węgrami, ponosząc porażkę 27:34.

Thierry Mvumbi i Shaquille O'NealGwiazdor MŚ dostał wiadomość od Shaquille'a O'Neala. "Nie mogę w to uwierzyć"

Taka sama różnica bramek będzie dotyczyła reprezentacji, która trafi na Republikę Zielonego Przylądka w Pucharze Prezydenta (przeznaczonym dla zespołów z miejsc od 25. do 32.). Wtedy również przyjęty zostanie walkower 10:0. Obecnie IHF stara się zapewnić szczypiornistom bezpieczny powrót. Zawodnicy potwierdzili chęć dalszej walki o kolejne mistrzostwa świata, które odbędą się w 2023 roku. Gospodarzami turnieju będą Szwecja oraz Polska.