Gwiazdor MŚ dostał wiadomość od Shaquille'a O'Neala. "Nie mogę w to uwierzyć"

- Marzenie stało się rzeczywistością. Nie mogę w to uwierzyć - napisał Thierry Mvumbi. Gwiazda MŚ w piłce ręcznej dostała wiadomośc od słynnego Shaquille'a O'Neala, legendy NBA.

Reprezentacja Demokratycznej Republiki Konga przegrała pierwsze dwa mecze na mistrzostwach świata w Egipcie, jednak media społecznościowe wciąż podziwiają jej kołowego. Gauthier Mvumbi już w pierwszym spotkaniu przeciwko Argentynie (22:28) popisał się stuprocentową skutecznością, zdobywając cztery bramki w czterech próbach. Kołowy trafiał także w drugim meczu z Danią (przegrana 19:39). Tym razem Mvumbi trafił cztery na pięć prób. 

Zobacz wideo Tak Athletic świętuje pokonanie Barcelony i zdobycie Superpucharu Hiszpanii!

Niesamowity debiut Mvumbiego na mistrzostwach świata. Kongo ma nową gwiazdę w zespole

Szczególnie głośno o 26-latku zrobiło się po wiadomości, jaką otrzymał od gwiazdy NBA, Shaquille'a O’Neala. - Słyszałem, że jesteś "Shaqiem" piłki ręcznej. Co słychać? - powiedział na wideo były koszykarz m.in. Los Angeles Lakers. Gauthier Mvumbi natychmiastowo odpowiedział na wiadomość Amerykanina. 

Norwegowie przestrzegają przed nową gwiazdą! Przyćmił Graneruda. Norwegowie przestrzegają przed nową gwiazdą! Przyćmił Graneruda. "Będzie mocny podczas MŚ"

Marzenie stało się rzeczywistością. Nie mogę w to uwierzyć... mój idol, moja gwiazda. Dziękuję za wiadomość i wsparcie. Nie wiem, co się teraz dzieje, ale chcę wam przekazać, żebyście żyli swoimi marzeniami i walczyli o to, kim jesteście

- napisał na Instagramie Gauthier Mvumbi Thierry.

 

Według oficjalnych danych opublikowanych na stronie IHF reprezentant DR Konga mierzy 192 centymetry wzrostu oraz waży 110 kilogramów. Urodzony w 1994 roku szczypiornista na co dzień występuje na poziomie czwartej ligi francuskiej. Tegoroczne mistrzostwa świata w Egipcie są jego pierwszym turniejem o takiej randze. 26-letni zawodnik poprosił na Instagramie, aby zwracać się do niego "El Gigante".

W ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata 2021 w piłce ręcznej reprezentacja Demokratycznej Republiki Konga zmierzy się z Bahrajnem, który również przegrał z Argentyną oraz Danią. Oba zespoły będą walczyły ze sobą o 3. miejsce w grupie D, gwarantujące awans do dalszego etapu rozgrywek. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 18:00.

Więcej o: