Trener podał skład piłkarzy ręcznych na pierwszy mecz Polski na MŚ

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w piątek rozpocznie zmagania na Mistrzostwach Świata w Egipcie. Trener Biało-Czerwonych Patryk Rombel podał szesnastoosobowy skład swojej drużyny na inauguracyjne spotkanie z Tunezją (godzina 20:30).

Rombel musiał wybrać na piątkowy mecz szesnastu z dwudziestu powołanych na cały turniej zawodników. Koniec końców, selekcjoner reprezentacji postanowił, że w tym spotkaniu nie wystąpią bramkarz Mateusz Kornecki, rozgrywający Kacper Adamski i Arkadiusz Ossowski oraz obrotowy Mateusz Piechowski. 

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Cała czwórka przegrała rywalizację o występ w inauguracyjnym pojedynku z rywalem z Afryki, ale będzie do dyspozycji trenera przed kolejnymi meczami z Hiszpanią i Brazylią.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Tunezją (g. 20:30):

Adam Morawski, Piotr Wyszomirski, Jan Czuwara, Przemysław Krajewski, Dawid Dawydzik, Maciej Gębala, Patryk Walczak, Michał Daszek, Arkadiusz Moryto, Piotr Chrapkowski, Tomasz Gębala, Szymon Sićko, Michał Olejniczak, Maciej Pilitowski, Maciej Majdziński, Rafał Przybylski.

Mecze Polaków tylko na Youtube

Jak już było informowane, meczów Biało-Czerwonych na MŚ w Egipcie nie będzie można obejrzeć w żadnej polskiej telewizji. Prawa telewizyjne okazały się zbyt drogie dla wszystkich polskich stacji i na nic się zdał nawet apel prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzeja Kraśnickiego.

To jednak nie oznacza, że tego spotkania nie będzie można zobaczyć w naszym kraju. Darmowe transmisje będą odbywały się bowiem na kanale Youtube Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF). 

 

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej w Egipcie odbędą się w dniach 13-31 stycznia i wezmą w nich udział 32 drużyny. Reprezentacja Polski, która trafiła do grupy B, zmierzy się z Tunezją (piątek, 20:30), Hiszpanią (niedziela, 20:30) oraz Brazylią (wtorek, 20:30).

Więcej o: