Dwie nowe drużyny w MŚ w piłce ręcznej. Zastąpią zespoły, które się wycofały

Z powodu licznych zakażeń koronawirusem, reprezentacje Czech i Stanów Zjednoczonych w piłce ręcznej wycofały się z rozpoczynających się w środę Mistrzostw Świata w Egipcie.

Tuż przed wylotem do Egiptu obie reprezentacje - czeska i amerykańska - przeszły obowiązkowe testy na obecność koronawirusa, których rezultaty były dla nich prawdziwym wyrokiem. W obu drużynach odnotowano po kilkanaście pozytywnych wyników, co sprawiło, że ich udział w mistrzostwach okazał się niemożliwy. 

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Płock, 09.01.2021. Eliminacje mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych: Polska - Turcja 35:24Polacy nie zobaczą mistrzostw świata w piłce ręcznej?! Jest interwencja prezesa ZPRP

Następcy przyjadą z Europy

Jak poinformowała we wtorek Światowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF), w zamian za Czechów i Amerykanów, zaproszenie do udziału w imprezie otrzymały reprezentacje Macedonii Północnej oraz Szwajcarii, czyli 15. i 16. zespół ostatnich Mistrzostw Europy.

IHF podała, że następców wybierała na podstawie "wyników turnieju, będącego kwalifikacjami do mistrzostw na kontynencie obrońców tytułu (Dania - przyp.red.).

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej w Egipcie odbędą się w dniach 13-31 stycznia i wezmą w nich udział 32 drużyny. Wśród nich znalazła się reprezentacja Polski, która trafiła do grupy B z Tunezją (piątek, 20:30), Hiszpanią (niedziela, 20:30) oraz Brazylią (wtorek, 20:30).

Eskisehir, 06.01.2021. Eliminacje do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych: Turcja - Polska 24:29. Tomasz GębalaWysoka wygrana polskich piłkarzy ręcznych tuż przed mundialem. Sensacja w grupie 1