IHF podjęła decyzję ws. kibiców na MŚ 2021. Trzy dni przed rozpoczęciem turnieju

Rozpoczynające się w środę mistrzostwa świata w piłce ręcznej odbędą się bez udziału publiczności - taką decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej w porozumieniu z władzami Egiptu, gdzie odbędzie się turniej.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej rozpoczną się już w środę w Egipcie. Dopiero w niedzielę Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF), że turniej odbędzie się bez udziału publiczności. Pierwotny plan zakładał obecność kibiców, którzy mieli zajmować 20 proc. pojemności hal.

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

"Prezydent IHF spotkał się z premierem Egiptu oraz ministrami zdrowia i sportu, by ponownie omówić tę kwestię i podjąć ostateczną decyzję. Wszystkie strony wzięły pod uwagę obecną sytuację związaną z pandemią COVID-19 oraz obawy, które w oficjalnym liście zgłaszali sami zawodnicy" - czytamy w oficjalnym komunikacie IHF.

MŚ w piłce ręcznej bez kibiców

"Wszystkie strony uzgodniły, że 27. mistrzostwa świata w piłce ręcznej odbędą się bez udziału publiczności za wyjątkiem mediów oraz przedstawicieli drużyn uczestniczących w rywalizacji. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim zaangażowanym w turniej".

Dominika Cibulkova zaszczepiła się poza kolejnością i wywołała skandalZaszczepiła się poza kolejnością i wywołała skandal. "Gdybym tylko wiedziała"

MŚ w Egipcie odbędą się w dniach od 13 do 31 stycznia. W turnieju wystąpią 32 drużyny, w tym reprezentacja Polski. Nasza drużyna znalazła się w grupie B, w której zagra kolejno z Tunezją, Hiszpanią oraz Brazylią.

Pierwszy mecz Polacy rozegrają w piątek, 15 stycznia, o godzinie 21:30. Kolejne spotkania odbędą się 17 i 19 stycznia. Mecze z Hiszpanią i Brazylią także rozpoczną się o godzinie 21:30.

Krzysztof Piątek (Hertha) strzela nieuznanego gola w meczu z Arminią.Piątek strzelił, ale sędzia nie mógł tego uznać. Wstydliwa porażka Herthy [WIDEO]

Poprzednie mistrzostwa świata odbyły się w styczniu 2019 roku. W duńsko-niemieckim turnieju triumfowali Duńczycy, którzy w finale pokonali Norwegów. Trzecie miejsce zajęli Francuzi, a czwarte Niemcy.