Protest przed MŚ w piłce ręcznej. Zawodnicy nie chcą kibiców na trybunach

Zawodnicy nie chcą kibiców na trybunach podczas mistrzostw świata w piłce ręcznej. W geście protestu wysłali pismo do prezesa Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej, Hassana Moustafy. Organizatorzy mistrzostw świata w Egipcie chcą, by trybuny w 20 procentach wypełniły się widzami.

MŚ w Egipcie odbędą się od 13 do 31 stycznia. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) otrzymała list protestacyjny od zawodników, którzy nie chcą, aby na trybunach byli obecni kibice. Federacja zamierza przedyskutować w niedzielę całą sprawę z premierem Egiptu i przedstawicielami tamtejszego Ministerstwa Zdrowia. - Zwrócono nam uwagę na problem dotyczący kibiców na mundialu - przyznała Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej.

Zobacz wideo Bundesliga. Borussia Mönchengladbach - Bayern 3:2. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Widownia może stanowić 20 proc. podczas MŚ w piłce ręcznej. Zawodnicy nie chcą widzów na trybunach

14 kapitanów czołowych krajów europejskich wystosowało pismo do prezesa Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej, Hassana Moustafy, domagając się rezygnacji z widzów z powodu niebezpieczeństwa związanego z pandemią koronawirusa. Są "bardzo zaniepokojeni sytuacją", a to poczucie "nasiliło się z powodu niedawnej eskalacji wirusa w krajach europejskich" - czytamy w "Frankfurter Allgemeine Zeitung"/

Organizatorzy chcą na mistrzostwach świata od 13 do 31 stycznia pozwolić na wejście na trybuny kibicom w 20 proc. w stosunku do całkowitego obłożenia hal. "List wysłany w tej sprawie przez Europejski Związek Piłki Ręcznej zostanie wzięty pod uwagę w procesie decyzyjnym - potwierdził IHF.

Polska zagra na mundialu w Egipcie

W MŚ weźmie udział reprezentacja Polski, która dostała dziką kartę. W fazie grupowej zmierzy się z Hiszpanią, Brazylią i Tunezją. Wszystkie mecze biało-czerwonych odbędą się w Kairze. Do drugiej fazy awansują aż trzy zespoły z każdej grupy. Wezmą w niej udział 24 drużyny, które będą grały w czterech  grupach po sześć reprezentacji. Dwie najlepsze z każdej grupy wywalczą awans do ćwierćfinałów

Terminarz meczów reprezentacji Polski:

  • 15 stycznia: Tunezja – Polska
  • 17 stycznia: Polska – Hiszpania
  • 19 stycznia: Brazylia – Polska
Więcej o:
Copyright © Agora SA