Serbia - Polska. Piłkarki ręczne rozpoczynają walkę o mistrzostwa świata i igrzyska. Transmisja w otwartym kanale! TV, stream online, na żywo, 31.05

W piątek wieczorem polskie piłkarki ręczne rozpoczną bój o awans na mistrzostwa świata. By w listopadzie polecieć do Japonii, reprezentacja Polski musi pokonać w dwumeczu Serbię. Transmisję spotkania zobaczymy w otwartym kanale.
Zobacz wideo

O tym, czy reprezentacja Polski uzyska awans do tegorocznych mistrzostw świata zadecyduje dwumecz z Serbią. Pierwsze spotkanie kwalifikacji zostanie rozegrane w piątek (31 maja) w Zrenjaninie. Polskie piłkarki ręczne ponownie zmierzą się z Serbkami 6 czerwca w Lubinie.

Sukces w rywalizacji z Serbią podtrzyma też nasze szanse na udział w igrzyskach olimpijskich w 2020 roku. Drużyny, które podczas czempionatu globu znajdą się w czołowej ósemce, będą mogły uczestniczyć w turniejach kwalifikacyjnych do tokijskiej imprezy. Porażka z bałkańską drużyną sprawi, że Polki pożegnają się z nie tylko z mistrzostwami świata, ale i marzeniami o igrzyskach. 

Selekcjoner Leszek Krowicki zabrał do Serbii 16 zawodniczek. O przepustkę na mistrzostwa świata powalczą dziś: 

1. Kinga Achruk – SPR Lublin SSA
2. Weronika Gawlik – SPR Lublin SSA
3. Aneta Łabuda – SPR Lublin SSA
4. Joanna Szarawaga – SPR Lublin SSA
5. Sylwia Matuszczyk – SPR Lublin SSA
6. Aleksandra Rosiak – SPR Lublin SSA
7. Małgorzata Buklarewicz – MKS Zagłębie Lubin S.A.
8. Katarzyna Janiszewska – Union Halle Neustadt (Niemcy)
9. Monika Kobylińska – TuS Metzingen (Niemcy)
10. Karolina Kudłacz-Gloc – SG BBM Bietigheim (Niemcy)
11. Adrianna Nowicka – Piłka Ręczna Koszalin SA
12. Adrianna Płaczek – Fleury Loiret Handball (Francja)
13. Bogna Sobiech – HSG Bensheim/Auerbach Flames (Niemcy)
14. Mariola Wiertelak – KPR Kobierzyce
15. Joanna Wołoszyk – SPR Pogoń Szczecin
16. Aleksandra Zych – Metz Handball (Francja)

Serbia - Polska. Polskie piłkarki ręczne powalczą o mistrzostwa świata i igrzyska olimpijskie. Gdzie oglądać mecz reprezentacji Polski? Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV meczu Serbia - Polska obejrzymy w TVP Sport. W Internecie występ polskich piłkarek ręcznych będzie można śledzić na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji TVP Sport. Początek transmisji od godziny 20:05.