MŚ w piłce ręcznej. Dania mistrzem świata! Zdeklasowali rywali w całym turnieju

W finale mistrzostw świata Dania rozbiła Norwegię 31:22 i sięgnęła po pierwsze mistrzostwo świata w historii. Duńczycy to obecni mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro. Dla Norwegii była to zaś druga porażka z rzędu w finale.

Dania do finału turnieju dostała się nie notując ani jednej porażki. Gracze Nikolaja Jacobsena zdominowali cały turniej i tak samo było w finale. Duńczycy przystąpili do tego spotkania jako wyraźnie faworyci, a już pierwsze minuty dały odpowiedź, kto będzie lepszy w tym spotkaniu.

Pierwsza połowa spotkania skończyła się wyraźną przewagę Danii 18:11. W drugiej Duńczycy tylko utrzymywali przewagę. W rezultacie mecz skończył się wynikiem 31:22.

Dla Norwegii jest to już drugi przegrany finał mistrzostw świata z rzędu, bo dwa lata temu lepsi okazali się Francuzi. Duńczycy to obecni mistrzowie olimpijscy, ale po mistrzostwo świata sięgnęli dopiero pierwszy raz w historii. Polacy nie zakwalifikowali się na tę imprezę.