Sport.pl

MŚ w piłce ręcznej. Dania mistrzem świata! Zdeklasowali rywali w całym turnieju

W finale mistrzostw świata Dania rozbiła Norwegię 31:22 i sięgnęła po pierwsze mistrzostwo świata w historii. Duńczycy to obecni mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro. Dla Norwegii była to zaś druga porażka z rzędu w finale.
Zobacz wideo

Dania do finału turnieju dostała się nie notując ani jednej porażki. Gracze Nikolaja Jacobsena zdominowali cały turniej i tak samo było w finale. Duńczycy przystąpili do tego spotkania jako wyraźnie faworyci, a już pierwsze minuty dały odpowiedź, kto będzie lepszy w tym spotkaniu.

Pierwsza połowa spotkania skończyła się wyraźną przewagę Danii 18:11. W drugiej Duńczycy tylko utrzymywali przewagę. W rezultacie mecz skończył się wynikiem 31:22. 

Dla Norwegii jest to już drugi przegrany finał mistrzostw świata z rzędu, bo dwa lata temu lepsi okazali się Francuzi. Duńczycy to obecni mistrzowie olimpijscy, ale po mistrzostwo świata sięgnęli dopiero pierwszy raz w historii. Polacy nie zakwalifikowali się na tę imprezę.

Więcej o:
Komentarze (27)
MŚ w piłce ręcznej. Dania mistrzem świata! Zdeklasowali rywali w całym turnieju
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 51 razy 49

  To przykre, ze gazeta az do finalu mistrzostw swiata, ktore rozgrywaly sie raptem u naszych sasiadow, w ogole tego turnieju nie zauwazyla.
  I pomyslec, ze jeszcze niedawno taki Slawek Szmal, czy Karol Bielecki nie schodzili ze strony glownej...
  Polacy, najlepsiejsi kibice sportowi.
  Ale tylko jak idzie "naszym".

 • kibolzpoznania

  Oceniono 30 razy 30

  Brawo Dania. Ale nikt u nas tego nie widział , bo żadna telewizja w Polsce nie miała chęci pokazać i jak ma się rozwijać ręczna w naszym kraju.

 • civilis212

  Oceniono 21 razy 21

  12 lat temu pokonaliśmy Danię w półfinale MŚ. Dziś widać różnicę w pracy wykonanej po tamtym meczu. My jesteśmy na absolutnym dnie, a Dania dzięki szkoleniu i cierpliwości nie schodzi z piedestału. Tak się racjonalnie podchodzi do sportu. Cierpliwość i inwestycje w młodzież. Niektórzy chyba myśleli, że Szmal, Bielecki czy Lijewski będą w nieskonczonosc prowadzic Polskę do wielkich zwycięstw.

 • komenntatorrr

  Oceniono 9 razy 9

  Bez kitu... nasi nie grają cicho i jest cicho sza... szczerze nawet nie wiedziałem o tych rozgrywkach w sumie. Ale teraz jestem w szoku że tylko wrzuciliscie małą wzmiankę po finale. Jak by nasi grali i szło by im jak kiedyś to próżno by było pewnie szukać innych artykułów.

 • uthark

  Oceniono 3 razy 3

  Oglądałem obydwa półfinały i nie dziwi mnie wysokość wygranej Danii z Norwegią. Duńczycy grali niesamowicie dobrze. Systematycznie wprowadzają nowych zawodników do drużyny. Mają szansę zdominować piłkę ręczną przez lata.

 • fryderykus

  Oceniono 2 razy 2

  Dania, taki mały kraj...czy nas nie stać na jakiś porządny program szkolenia młodzieży? przecież z siatkówką jakoś nam idzie, to nie można tego przenieść na inne sporty?

 • matitalolo

  Oceniono 1 raz 1

  Żeby wygrać to trzeba mieć tzw. jaja.

 • dert4

  Oceniono 1 raz 1

  a myśmy z Danią wygrywali.
  Ale 12 lat temu. Jak ten czas leci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX