MŚ piłkarzy ręcznych 2017. Polska - Norwegia 20:22. Malcher i Daszek wspaniali, koledzy bojowi, ale zbyt nerwowi [OCENY]

Adam Malcher bronił jak najlepsza wersja Sławomira Szmala, a Michał Daszek czego by nie rzucił, to trafiało do norweskiej bramki. Szkoda, że tak pewni jak ta dwójka nie byli pozostali zawodnicy reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Swój pierwszy mecz na MŚ we Francji podopieczni Tałanta Dujszebajewa przegrali z Norwegią 20:22. W sobotę o godz. 14.45 spotkanie z Brazylią, relacja na żywo w Sport.pl

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

BRAMKARZE:

Adam Malcher: 5+

Obronił karnego już w pierwszej minucie, w sumie zatrzymał trzy rzuty rywali z siódmego metra, a w całym meczu popisał się aż 17 skutecznymi interwencjami. Wpuścił tylko 22 bramki, miał świetną, 44-procentową skuteczność. W 2009 roku na MŚ był zmiennikiem Sławomira Szmala, grał mało, w całym turnieju uzbierało mu się półtorej godziny na boisku. Z Norwegami rozegrał cały mecz, pokazując, że nadszedł jego czas.

Adam Morawski: bez oceny

Nie zagrał.

ROZGRYWAJĄCY:

Łukasz Gierak: 3

Dwa rzuty i dwa gole, na parkiecie prawie pół meczu. Bywało, że trochę brakowało mu pomysłu, że stał, patrzył i nie bardzo wiedział, co zagrać. Solidny, ale nie błyskotliwy.

Paweł Niewrzawa: 2+

Początek niezły, był szybki, ruchliwy, wyglądało na to, że ma pomysł. Niestety, przez cały mecz bez gola (dwie próby) i w sumie miał aż cztery straty.

Rafał Przybylski: 3

Prawie cały mecz na boisku. Dwa trafienia (2/5), pierwsze dopiero w 39. minucie. Dwa faule w ataku, czasem za wolny i za mało sprytny.

Piotr Chrapkowski: 3+

Walczył w obronie, a gdy pojawiał się w ataku, to potrafił dać asystę, ale częściej się mylił - miał jedną stratę i jeden faul w ofensywie.

Tomasz Gębala: 4

Wszedł w mecz świetnie, rzucił dwie bramki i prowadziliśmy 2:0. Później nie był już tak skuteczny, rzucał 13 razy, zdobył sześć goli. Na plus odwaga, dobre zwody, przegląd boiska i wzorowa współpraca z kolegami.

Krzysztof Łyżwa: bez oceny

Grał zbyt krótko.

Paweł Paczkowski: bez oceny

Nie zagrał.

SKRZYDŁOWI:

Mateusz Jachlewski: 3

Kapitan dobrze walczył w obronie, ale nie pomógł w ataku. W 49. minucie przegrał pojedynek sam na sam ze skrzydła z Bergerudem przy wyniku 18:18. To mogła być decydująca sytuacja.

Przemysław Krajewski: 3-

Niewidoczny poza pewnie wykonanym karnym na początku meczu, na 3:3. I, niestety, poza sytuacją z końcówki, gdy przy remisie 20:20 przekroczył w ataku linię szóstego metra.

Michał Daszek: 5+

Luz, pewność, niezawodność. Siedem rzutów i siedem goli - trafiał i ze skrzydła, i po zejściach do środka, i z koła, na którym potrafił sprytnie się znaleźć. Nieudana tylko jedna akcja - przy wyniku 15:15 w 41. minucie trochę poniosła go fantazja i postanowił sam przeprowadzić kontrę, ruszając spod naszej bramki. Niestety, w końcu wpadł na jednego z rywali i stracił piłkę.

Arkadiusz Moryto: bez oceny

Nie zagrał.

OBROTOWI:

Maciej Gębala: 3+

Grał w obronie i był solidny, choć czasem za wolny, mijany przez Norwegów po indywidualnych akcjach.

Marek Daćko: 4-

Wchodził do ataku, w pierwszej połowie wysłał na ławkę kar dwóch rywali, na początku drugiej połowy - kolejnego. Do przerwy miał dwa gole, a rzucał trzy razy. Szkoda, że w drugiej połowie już prawie nie było go widać. Na dwie minuty przed końcem, przy wyniku 20:22, popełnił faul w ataku.

Patryk Walczak: bez oceny