Media po brązowym medalu piłkarzy ręcznych: Dla nas jesteście mistrzami świata

W mediach euforia po brązowym medalu piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata. "Waleczni!", "Brąz dla dzielnych!", "Jesteście wielcy!", "Brąz wykuty w piekle" - to tytułu z największych polskich dzienników.

Gazeta Wyborcza: Znów horror! I brąz w naszych rękach

W ostatniej sekundzie najbardziej dramatycznego meczu mundialu w Katarze Polacy doprowadzili do jedynej w turnieju dogrywki, a potem pokonali broniącą tytułu Hiszpanię 29:28 - czytamy w "Wybroczej".

Fakt: Dla nas jesteście mistrzami świata

Ten brąz smakuje jak złoto. Polacy jesteście wspaniali!!! Nasi szczypiorniści po niewiarygodnie emocjonującym meczu pokonali Hiszpanię 29:28, dzięki temu po sześciu latach znowu zostali brązowymi medalistami mistrzostw świata. Ten mecz to był kolejny horror, który przejdzie do historii polskiej piłki ręcznej - pisze Fakt.

Rzeczpospolita: Brąz dla dzielnych

Tego medalu trudno się było spodziewać po półfinałowej porażce z Katarem i goryczy, która tej przegranej towarzyszyła. Ale polscy piłkarze ręczni jeszcze raz pokazali charakter i w meczu o trzecie miejsce po dogrywce pokonali Hiszpanię 29:28. A rywal to nie byle jaki - mistrz świata sprzed dwóch lat. To czwarty medal MŚ polskiej piłki ręcznej wywalczony na rok przed mistrzostwami Europy w naszym kraju - pisze "Rzeczpospolita" .

Polska The Times: Waleczni!

Niezłomni wojownicy z Polski wyszarpali brąz. Polacy wywalczyli medal w stylu, który kibice będą długo pamiętać. Najpierw na dwie sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry zdobyli bramkę na wagę remisu i doprowadzili do dogrywki, a w niej, niczym wytrawni pokerzyści, wytrzymali presję i pokonali Hiszpanów, którzy w Katarze bronili tytułu mistrza świata - czytamy w "Polsce".

Super Express: Jesteście wielcy!

Mamy medal mistrzostw świata! Bohaterem naszej drużyny był dotychczasowy rezerwowy Michał Szyba, który rzucił osiem goli, w tym tego najważniejszego - na 2 sekundy przed końcem z zimną krwią doprowadził do dogrywki - pisze "SE".

Przegląd Sportowy: Brąz wykuty w piekle

To był horror jak z najlepszych lat reprezentacji Polski. Biało-czerwoni przegrywali całą drugą połowę, by dwie sekundy przed końcem podstawowego czasu gry po rzucie Michała Szyby zadać im decydujące ciosy - czytamy w "Przeglądzie Sportowym" .