Piłka ręczna. Nowakowski: Na tych mistrzostwach świata nasza dyscyplina straciła cnotę

Tak Bartosz Nowakowski, były piłkarz ręczny Warszawianki i Iskry Kielce, skomentował rozgrywane w Katarze mistrzostwa świata szczypiornistów. W niedzielę o godz. 14.30 o brązowe medale mundialu Polska zagra z Hiszpanią. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.

Wpis tej treści umieścił na Facebooku w jednym z wątków dotyczących przegranego w piątek przez Polaków z gospodarzami 29:31 półfinału mistrzostw świata.

Bartosz Nowakowski to były skrzydłowy m.in. Warszawianki i Iskry Kielce, jest wychowankiem stołecznego klubu.

- Tak, dokładnie tak myślę. Na tych mistrzostwach świata nasza dyscyplina straciła cnotę - mówi Sport.pl Nowakowski. - I nie chodzi mi tu tylko o piątkowy mecz z Katarem, ale o całą koncepcję tego mundialu. O jakiej promocji dyscypliny mówimy, skoro przepisy pozwalają zorganizować reprezentację narodową w dwa, trzy lata - dodaje Nowakowski.

Podkreśla, że to tylko może odpychać młodych ludzi od tej dyscypliny. - A my sobie gadamy o szkoleniu młodzieży, żeby kadra miała przyszłość. Moim zdaniem federacja powinna natychmiast zmienić przepisy dotyczące naturalizowanych reprezentantów - uważa Bartosz Nowakowski. - Gratuluję też wyniku na tych mistrzostwach naszym zawodnikom i trenerom - dodaje.

Mecz o brązowy medal Polska - Hiszpania w niedzielę o godz. 14.30, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl. Finał Katar - Francja rozpocznie się o godz. 17.15.

Zobacz wideo

"Sędziowanie mamy w nosie! Memy po półfinale

Więcej o: