Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Katarska prasa zachwycona meczem gospodarzy

?Hiszpański geniusz? zbudował reprezentację marzeń, a ta nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, bo będzie walczyć o złoto w niedzielnym finale - tak sobotnie gazety w Katarze komentują zwycięstwo gospodarzy z Polską 31:29 w półfinale rozgrywanych tu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W niedzielę o godz. 14.30 w pojedynku o brązowy medal mundialu Polska gra z Hiszpanią, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.

"To wielki wysiłek. We wszystkich meczach daliśmy 100 procent zaangażowania, jestem szczęśliwy, widząc, jak chłopcy grają" - stwierdził Hiszpan Valero Rivera cytowany na łamach dziennika "Gulf Times". Dwa lata temu reprezentację narodową swego kraju doprowadził do mistrzostwa świata, teraz chce to zrobić z Katarem. Za wielkie pieniądze szejków złożył zespół zbudowany z zawodników z trzech kontynentów - argumenty finansowe przekonały ich, że warto zmienić barwy narodowe.

Dziennik "Qatar Tribune" nazywa Riverę "hiszpańskim geniuszem". - Zakładaliśmy, że do przerwy musimy prowadzić dwoma, trzema golami. Bez tego o zwycięstwo byłoby trudno. Udało się, choć Polska walczyła do końca - mówił szkoleniowiec na łamach "Qatar Tribune".

Gazety podkreślają, że to pierwszy w historii piłki ręcznej przypadek, gdy do finału mistrzostw świata awansowała drużyna spoza Europy.

"Będziemy nadal walczyć także w finale" - zapowiedział na łamach "Qatar Tribune" rozgrywający Kataru Kamalaldin Mallash.

W drugim półfinale aktualni jeszcze mistrzowie świata Hiszpanie przegrali z Francją. Finał Katar - Francja w niedzielę o godz. 17.15. Mecz o brązowy medal mistrzostw świata Polska - Hiszpania rozpocznie się o godz. 14.30, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.

"Sędziowanie mamy w nosie! Memy po półfinale

Czy sędziowie faworyzowali Katarczyków?
Więcej o: