M¦ w Katarze. Decyzje sędziów sprzyjały gospodarzom [OPINIE]

- Chciałbym przede wszystkim pogratulować mojemu zespołowi. Robił wszystko to, co uzgodnili¶my. Mógłbym mówić o kilku błędach, jakie zrobili¶my, nie tylko w obronie. Ale jestem przede wszystkim szczę¶liwy, bo mimo że przegrywali¶my, potrafili¶my walczyć do końca o korzystnym rezultat - powiedział po meczu trener polskiej reprezentacji Michael Biegler.

Powiedzieli po meczu:

Valero Rivera, trener reprezentacji Kataru

- Gratuluję rywalom, bo zagrali dzisiaj bardzo dobry mecz. Przed rozpoczęciem spotkania mówiłem, że po pierwszej połowie musimy mieć przewagę dwóch, trzech bramek. Wiedzieliśmy, że Polska dotarła tak daleko w tym turnieju, bo wygrywała drugą połowę we wszystkich swoich meczach, z wyjątkiem Danii i Chorwacji. Na szczęście udało nam się dowieźć zwycięstwo do samego końca.

Trener, zapytany, czy w najbliższej przyszłości planuje sprowadzić do drużyny Kataru kolejnych obcokrajowców, odparł: - Odpowiadam tylko na pytania związane z piłką ręczną.

Michael Biegler, trener Polski

- Chciałbym przede wszystkim pogratulować mojemu zespołowi. Robił wszystko to, co uzgodniliśmy. Mógłbym mówić o kilku błędach, jakie zrobiliśmy, nie tylko w obronie. Ale jestem przede wszystkim szczęśliwy, bo mimo że przegrywaliśmy, potrafiliśmy walczyć do końca o korzystnym rezultat.

Piotr Masłowski, rozgrywający Polski

- W ostatnich dziesięciu minutach meczu decyzje sędziów sprzyjały gospodarzom. Myślę, że nasz zespół może być dumny, wykazał się wielką wolą walki. Teraz koncentrujemy się już tylko na tym, by wywalczyć o brązowy medal.

Bartosz Jurecki, kołowy reprezentacji Polski

- Grałem już w takim meczu jak ten. Było to w półfinale mistrzostw Europy w 2010 roku, kiedy przegraliśmy z Chorwacją. Serce boli po takich porażkach.

Bertrand Roine (Katar)

- To historyczny dzień dla mnie, zespołu i Kataru. Być w finale mistrzostw świata - to jest po prostu niesamowite. Daliśmy z siebie wszystko w meczu z silnym rywalem. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo.

Borja Vidal (Katar)

- Czuję się dumny z tego, że jestem częścią tego zespołu. Niesamowite! Jesteśmy w finale. Pracowaliśmy na to bardzo ciężko.

Więcej o: