MŚ w piłce ręcznej. Trener Kataru chce kontynuować wspaniały sen

Wielu kibiców nie wierzy w medal katarskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata. Nasza ciężka praca sprawi jednak, że to stanie się realne - mówi cytowany przez Gulf Time selekcjoner Kataru Valero Rivera. Początek półfinału Polska -Katar o godz. 16.30. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl

Szkoleniowiec jednocześnie podkreśla, że Polska to bardzo silny zespół, mimo że od 2009 roku nie zdobyła medalu mistrzostw świata. - Mam wielki szacunek dla polskiej drużyny - dodaje Rivera.

Ten sam dziennik na kolejnej stronie cytuje bramkarza reprezentacji Polski, kapitana drużyny Sławomira Szmala. - Nie przyjechaliśmy do Doha ze względu na słońce i miłe wakacje - mówi Szmal. Podkreśla, że skład polskiego zespołu w ostatnich lata bardzo się zmienia. - Z drużyny, która w 2007 roku grała w finale z Niemcami, jest tu sześciu zawodników. Skład naszego zespołu to mieszanka młodości i doświadczenia. Mimo to półfinał wielkiej imprezy to nie jest dla nas codzienność w przeciwieństwie do Francji czy Hiszpanii - powiedział "Kasa" na łamach Gulf Time.

Z kolei Qatar Tribune zapowiada wieczorny półfinał jako krok do finału. Przedstawia obie drużyny, przypominając jedyne jak dotąd spotkanie Polski i Kataru, które odbyło się w 2003 roku. Biało-czerwoni wygrali wówczas 35:26. Jedynym graczem, który pamięta ten pojedynek, jest Sławomir Szmal.

Zobacz wideo

Jak guglujemy polskich sportowców? [SPRAWDŹ]

Kto awansuje do finału?
Więcej o: