Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Będzikowski: - Tak się wygrywa sercem

- Jak to się robi? Tak, że pokazuje się wielki charakter, gigantyczną wolę walki - stwierdził, schodząc do szatni, II trener reprezentacji Polski Jacek Będzikowski. Na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w Katarze nasz zespół pokonał Chorwację 24:22 i w piątek w półfinale zagra z gospodarzami. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.

- Kiedyś musiał być ten pierwszy raz - stwierdził Będzikowski, przypominając, że ostatni raz w meczu o stawkę polski zespół wygrał z Chorwacją na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Świetny przed laty piłkarz ręczny, a teraz asystent trenera Michaela Bieglera, podkreślał niesamowite zaangażowanie drużyny. - Takich meczów nie wygrywa się bez serca, zaangażowania. I to dziś zawodnicy pokazali - stwierdził Będzikowski.

Zwycięstwo biało-czerwonych oznacza też, że Polacy co najmniej będą gospodarzami jednego z przyszłorocznych turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Bezpośredni awans wywalczy w Katarze tylko mistrz świata...

W piątkowym półfinale Polska zagra z gospodarzami mundialu. Katar w środę sprawił kolejną sensację, pokonując w ćwierćfinale Niemcy 26:24.

- Nad Katarem będę się zastanawiał od jutra - stwierdził Będzikowski.

"Tośmy ich wychorwacili! Memy po awansie do półfinału

Polska w półfinale z Katarem...
Więcej o: