MŚ w piłce ręcznej 2015. Polska - Niemcy. Wiśniewski: Nie mogliśmy znaleźć swojego rytmu

- Od początku gra nam się nie układała. Być może byliśmy za bardzo naładowani, za bardzo chcieliśmy jak najszybciej wygrać mecz - powiedział lewoskrzydłowy polskiej reprezentacji Adam Wiśniewski. Biało-czerwoni przegrali swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata z Niemcami 26:29. W drugim zagrają z Argentyną. Początek spotkania w niedzielę o 17. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl.

- Nie mogliśmy wejść w swój rytm meczowy. Słabo zagraliśmy w obronie, przegrywaliśmy pojedynki jeden na jeden, co się kiedyś nie zdarzało. Zawsze pierwsze mecze na mistrzostwach czy to Europy, czy świata nam nie wychodziły. Przegrywając czteroma bramkami po pierwszej połowie, w szatni powiedzieliśmy sobie, że wychodzimy na drugą połową walczyć i wygrać. Doskoczyliśmy nawet na remis, ale szali zwycięstwa nie zdołaliśmy przechylić na naszą korzyść - powiedział Wiśniewski.

I dodał: - Straciliśmy dwa punkty, ciężko będzie walczyć o pierwsze miejsce w grupie. Ale mistrzostwa dopiero się zaczynają, jeszcze wszystko może się zdarzyć, każdy może wygrać z każdym w naszej grupie. Musimy tylko wyciągnąć konsekwencje z tego meczu.

W drugim meczu na MŚ w Katarze Polacy zagrają z Argentyną. Początek spotkania w niedzielę o 17. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl.

Polskie medale w Soczi, MŚ w siatkówce, a może kankan Kubota? Wybierz sportowe przeżycie roku

Więcej o: