MŚ piłkarzy ręcznych. Biegler podał ostateczną "16". Zostawił bramkarza i rozgrywającego

Trener reprezentacji Polski Michael Biegler podał w piątek rano ostateczny 16-osobowy skład na pierwsze mecze rozpoczętych w stolicy Kataru mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. O godz. 17 biało-czerwoni grają z Niemcami pierwszy pojedynek na mundialu. Relacja Z Czuba na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Szkoleniowiec ostatecznie zrezygnował z bramkarza Orlen Wisły Płock Marcina Wicharego oraz rozgrywającego Azotów Puławy Piotra Masłowskiego.

W trakcie mundialu można dokonać dwóch zmian, dlatego do Kataru poleciało 18 graczy. Możliwa jest też zmiana na innego zawodnika, ale musi być on z listy 28 graczy, którą zgłoszono do mistrzostw w połowie grudnia.

W piątek biało-czerwoni rozpoczynają walkę na katarskim mundialu. O godz. 17 czasu polskiego w niesamowitej, otoczonej pustynią hali w Lusail na przedmieściach Ad-Dauhy zmierzą się z Niemcami. Mecz poprowadzą Gjorgij Nachevski i Slave Nikolov z Macedonii. Relacja Z Czuba na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE, transmisja w TVP 2.

W pozostałych meczach grupy D Rosja zagra z Arabią Saudyjską, a Dania z Argentyną.

Kadra Polski na MŚ

Bramkarze: 1. Sławomir Szmal (37 lat, Vive Tauron Kielce), 16. Piotr Wyszomirski (27, Pick Szeged - Węgry);

Rozgrywający: 3. Krzysztof Lijewski (32), 8. Karol Bielecki (33), 15. Michał Jurecki (31), 49. Piotr Chrapkowski (27 - wszyscy Vive Tauron Kielce), 9. Andrzej Rojewski (30, Magdeburg), 20. Mariusz Jurkiewicz (33, Orlen Wisła Płock), 45. Michał Szyba (27, Gorenje Velenje - Słowenia);

Skrzydłowi: 6. Przemysław Krajewski (28 - Azoty Puławy), 7. Robert Orzechowski (26, Górnik Zabrze), 11. Adam Wiśniewski (35), 26. Michał Daszek (23 - obaj Orlen Wisła Płock);

Kołowi: 13. Bartosz Jurecki (36, Magdeburg), 18. Piotr Grabarczyk (33, Vive Tauron Kielce), 23. Kamil Syprzak (24, Orlen Wisła Płock).

Trener: Michael Biegler, II trener: Jacek Będzikowski

Hale do ręcznej, które wyglądają jak stadiony. Areny MŚ w Katarze

Kto wygra mecz?
Więcej o: