Mundial rozpoczęty. Imponująca ceremonia, gospodarze wygrali pierwszy mecz

Było tak, jak zapowiadano - ceremonia rozpoczęcia 24. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej w Katarze mogłaby pretendować do grona najpiękniejszych. W piątek o godz. 17 Polacy grają z Niemcami, relacja w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Organizatorzy przygotowali imponujące widowisko. Tuż przed jego rozpoczęciem widzom zaczęły świecić się bransoletki, które rozdali organizatorzy. Ale prawdziwa gra świateł zaczęła się za kilka minut, po przedstawieniu wszystkich uczestników mundialu. Widowisko mówiące o sporcie jako o sposobie na edukację młodzieży zapierało dech w piersiach - po boisku, na którym za chwilę miał się rozpocząć pierwszy mecz mistrzostw, biegały konie, zorganizowano basen, bieżnię lekkoatletyczną. Wszystko oczywiście jako świetlną wizualizację. Nic dziwnego, widowisko przygotował Australijczyk Drew Anthony, współtwórca ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku, zimowych w Vancouver w 2010 r. czy Pucharu Świata w rugby w Nowej Zelandii w 2011 r. Tak jak zapowiadano, na ceremonię przyjechał emir Kataru szejk Tamim bin Hamad al-Thani.

Na koniec artyści ze wszystkich występujących na mistrzostwach krajów - m.in. z Rafałem Brzozowskim i Czeszką Ewą Farną - odśpiewali hymn mistrzostw, utwór "Live it".

Pierwszego dnia mundialu rozegrano tylko jeden mecz - w grupie A Katar pokonał Brazylię 28:23 (15:12).

W piątek pozostałe zespoły rozpoczną mistrzostwa. O godz. 17 czasu polskiego w Lusail na przedmieściach Dohy Polska zmierzy się z Niemcami. Transmisja na żywo w TVP2 i na Sport.pl.

Zobacz wideo

Hale do ręcznej, które wyglądają jak stadiony. Areny MŚ w Katarze

Materiały partnera ASICS GELFIREBLAST Obuwie do piłki ręcznej black/lightning/neon green Hummel FIRE KNIGHTS Piłka do piłki ręcznej black/flame scarlet Hummel FIRE KNIGHTS TRAINING SET Koszulka sportowa black/flame scarlet

Więcej o: