Piłka ręczna. Bielecki: Przeprowadzka do Danii mi się nie uśmiecha

Jesper Nielsen, były właściciel Rhein-Neckar Löwen, chce stworzyć potęgę w Danii. Potentat zapowiedział, że w AG Kopenhaga od nowego sezonu zagrają m.in. Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski. Ten pierwszy powiedział jednak ?Super Expressowi?, że jego przeprowadzka z Niemiec do Danii nie jest jeszcze przesądzona.

Duński milioner Jesper Nielsen zdecydował się sprzedać akcje klubu Rhein-Neckar Löwen i skoncentrować na duńskiej drużynie AG Kopenhaga, której jest właścicielem. Powodem wycofania się Nielsena z Rhein Neckar Loewen są przepisy europejskiej federacji piłki ręcznej, według których dwa kluby grające w Lidze Mistrzów nie mogą mieć tego samego właściciela.

Milioner zapowiedział, że do Kopenhagi sprowadzi Bieleckiego (aktualnie gra właśnie w "Lwach"), a także Krzysztofa Lijewskiego, broniącego barw HSV Hamburg.

Bielecki powiedział jednak "Super Expressowi", że na razie są to tylko słowa, a właściciel nie rozmawiał z nim o żadnych konkretach.

- W Bundeslidze wciąż jeszcze nie czuję się spełniony, do kolekcji brakuje mi mistrzostwa Niemiec. Dlatego przeprowadzka do Danii nie bardzo mi się uśmiecha. Ty bardziej, że mam kontrakt z "Lwami" ważny do 2015 roku - powiedział Bielecki.

- Być może będę grał w Kopenhadze. Wszystko zależy od Krzyśka Lijewskiego. Jeśli on opuści HSV - co też nie jest przesądzone - wtedy i ja zdecyduję się na przeprowadzkę. Sam na pewno nie wyjadę z Niemiec. Wiele powinno wyjaśnić się po świętach - dodał reprezentant Polski.

Więcej o piłce ręcznej ?

Więcej o: