Plebiscyt "Gazety". Gwiazdy czekają na głosy

Zaczynamy 16. plebiscyt sportowy "Gazety Wyborczej". Od poniedziałku mogą Państwo głosować na swoich ulubionych sportowców, trenerów i drużyny z województwa świętokrzyskiego, sportowych bohaterów 2010 roku. Nagrody za wybór Sportowca, Trenera i Drużyny Roku czekają!

Bawimy się już po raz szesnasty, więc pewnie większości z naszych Czytelników zasady głosowania są znakomicie znane. Jesteśmy wierni tradycji dlatego też nie zmienialiśmy wiele w porównaniu do ubiegłorocznego plebiscytu.

Decyzja Czytelników

A więc do Państwa dyspozycji oddajemy trzy główne kategorie - to nasi Czytelnicy rozstrzygną, kto zasłużył na miano najpopularniejszego sportowca, trenera i drużynę w mijającym roku. By - jak zawsze - nieco pomóc ogłaszamy dziś (poniżej) nasze nominacje w poszczególnych kategoriach. Przygotowaliśmy listy trzydziestu nominowanych sportowców (postawiliśmy przede wszystkim na medalistów mistrzostw świata, Europy i Polski seniorów) i dwie dziesiątki w kategoriach Trener i Drużyna Roku.

Głosowanie otwarte

To jednak są tylko nasze sugestie. Każda kategoria jest otwarta tzn. Państwo zadecydują czy stawiają na nominowanych czy też wolą kogoś innego. Musicie tylko przestrzegać jednej zasady. Każdy z nowych kandydatów musi, tak jak nasi nominowani, reprezentować choćby krótko barwy klubu z województwa świętokrzyskiego. Ten "regionalny" warunek dotyczy także nowych trenerów, ewentualnie także kolejnych drużyn.

To dlaczego my postawiliśmy na te określone nazwiska "wytłumaczymy" na naszych łamach. Codziennie począwszy od jutra prezentować będziemy najważniejsze sukcesy nominowanych w 2010 roku. Wszystkie informacje o nich znajdą Państwo także na www.kielce.gazeta.pl.

Nadzieja drobną z pomocą

Jedną decyzję - wybór Sportowej Nadziei Województwa (kategorii, która niejako uzupełnia wybory na najpopularniejszego sportowca) powierzamy plebiscytowej kapitule. Nagrodzi ona kogoś z tych, którzy stawiają dopiero pierwsze - ale już udane - kroki w kierunku seniorskiego sportu. Kto zostanie Nadzieją Województwa zadecyduje gremium, w którym zasiądą przedstawiciele organizatorów i patronów plebiscytu. Jednak i tu Państwo mogą wpłynąć na ich ostateczną decyzję, wysyłając maile z waszymi propozycjami na adres: sport@kielce.agora.pl (najlepiej z krótkim uzasadnieniem swojego wskazania).

Kupony, SMS-y, internet

Jak głosować? Tu także nie ma zmian. Są trzy równoprawne sposoby: na kuponach, za pomocą SMS-ów wysyłanych z telefonów komórkowych (dokładna instrukcja i numer w ramce poniżej) oraz w internecie. Kupony zamieszczane będą w każdym wydaniu "Gazety" aż do środy 26 stycznia, kiedy to zakończymy także głosowania SMS i internetowe (dokładnie o północy). W przypadku tego ostatniego sposobu uczyniliśmy jedno zastrzeżenie. Z jednego adresu internetowego można przez cały czas trwania głosowania nadesłać tylko jedno zgłoszenie na nasz specjalny adres: plebiscyt_sportowy2010@kielce.agora.pl.

Zapraszamy do głosowania! Nagrody czekają! Nie będziemy zdradzać, co dokładnie można wygrać, ale wśród nagród jest m.in. sprzęt sportowy i gadżety związane z "Gazetą". Nazwiska nagrodzonych znajdą Państwo w specjalnym dodatku po plebiscycie, który ukaże się 3 lutego. Sama finałowa gala w poniedziałek 31 stycznia. A skoro wybieramy gwiazdy to uznaliśmy, że najlepszym miejscem na taki finał będzie kielecki Kinoplex.

Kto wystąpi w rolach głównych? Kto stanie w szranki z Vive Targi Kielce? Przypomnijmy, że ubiegłoroczny piętnasty plebiscyt należał właśnie do piłkarzy ręcznych. Sportowcem 2009 roku został Mariusz Jurasik, Trenerem Roku Bogdan Wenta, a Drużyną Roku ich siódemka. A kapituła jako Nadzieję Województwa wyróżniła mistrza Europy do lat 20 w siatkówce plażowej Marka Leźnickiego.