Mateusz Zaremba w szóstce z Kielc w kadrze

Piłka ręczna. Sześciu zawodników mistrza Polski Vive Targi Kielce zostało powołanych do reprezentacji Polski na towarzyski mecz - w ramach przygotowań do styczniowych MŚ - z Niemcami w Kolonii.

Trener Bogdan Wenta postawił tym razem aż na czterech rozgrywających kieleckiej siódemki Tomasza Rosińskiego, Michała Jureckiego, Mariusza Jurasika i będącego ostatnio w wysokiej formie Mateusza Zarembę, kołowego Piotra Grabarczyka i prawoskrzydłowego Patryka Kuchczyńskiego.

Zabrakło za to miejsca dla mającego spory staż w kadrze Mateusza Jachlewskiego, ale jego dyspozycja jest ciągle chimeryczna. Na jego lewym skrzydle z Tomaszem Tłuczyńskim rywalizować będzie czwarty strzelec PGNiG Superligi (71 bramek w 12 spotkaniach) Bartłomiej Tomczak z Zagłębia Lubin. Co ciekawe, nie ma też Mariusza Jurkiewicza z hiszpańskiego Ciudad Real, a po kontuzji wraca młodszy z braci Lijewskich - Krzysztof.

Mecz z mistrzami świata z 2007 roku odbędzie się w przyszłą środę w Lanxess Arena. Sparing z naszymi zachodnimi sąsiadami to jeden z elementów przygotowań do mistrzostw świata w Szwecji (odbędą się 13-30 stycznia).

Zaplanowano też rewanż 2 stycznia (najprawdopodobniej w Gdańsku). Tuż przed wylotem do Skandynawii Polacy wezmą jeszcze udział w tradycyjnym turnieju noworocznym w Gdyni. 6-8 stycznia zagrają z Węgrami, Słowacją i Czechami.

Skład reprezentacji Polski:

Bramkarze: Sławomir Szmal (Rhein-Neckar Löwen), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy).

Skrzydłowi: Patryk Kuchczyński (Vive Targi Kielce), Bartłomiej Tomczak (Zagłębie Lubin), Tomasz Tłuczyński (TuS Lubbecke), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn).

Rozgrywający : Mariusz Jurasik, Mateusz Zaremba, Michał Jurecki, Tomasz Rosiński (wszyscy Vive Targi Kielce), Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk (obaj Rhein-Neckar Löwen), Marcin Lijewski, Krzysztof Lijewski (obaj HSV Hamburg), Bartłomiej Jaszka (Fusche Berlin).

Kołowi : Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Bartosz Jurecki (Magdeburg), Artur Siódmiak (TuS Lubbecke).

Jak chwalony za mecze z Barceloną i świeżo upieczony kadrowicz Mateusz Zaremba spisze się w arcyważnym niedzielnym meczu Ligi Mistrzów z Chambery?