Świętokrzyscy giganci z kalendarza

Niezwykły kalendarz mistrza Polski prawie gotowy.

To wydawnictwo jest już fanom dobrze znane. Ale jego twórcy co roku próbują zaskakiwać. I teraz pewnie też im się uda... - Tym razem jako temat przewodni wybraliśmy sobie najpiękniejsze miejsca w Kielcach i całym województwie. Wymyśliliśmy sobie też, żeby zawodnicy byli więksi niż w rzeczywistości - zdradza Paweł Papaj, menadżer ds. marketingu Vive Targi Kielce.

Jak widać na zdjęciu dzięki takim "zabiegom" kapitan kielczan Mariusz Jurasik może (i to jedną ręką) podtrzymywać sędziwy Dąb Bartek, trener mistrzów Polski Bogdan Wenta zaglądać do zamku w Krzyżtoporze, a Kamil Krieger siedzieć na jednej z kamienic na ul. Sienkiewicza w Kielcach.

Piłkarze "dla dobra sprawy" dali się posadzić nawet na miotłach...

W sesji autorstwa kieleckich fotografów i miłośników regionu Patryka Ptaka i Anny Bacewicz-Miazgi wzięło udział dziewiętnastu zawodników i dwaj szkoleniowcy.

Kalendarz na początku tygodnia trafił do drukarni. Ma być materiałem promującym województwo (w ramach projektu realizowanego ze środków unijnych "Gramy razem dla świętokrzyskiego"), dlatego jego nakład to ponad pięć tysięcy egzemplarzy.

Dla kibiców ma być dostępny przy okazji następnego meczu Ligi Mistrzów w Kielcach - 5 grudnia z francuskim Chambery Savoie HB. Cena jeszcze nie została ustalona.