Duma Katalonii od czwartku w Kielcach

Piłka ręczna. Szczypiorniści FC Barcelony Borges zameldują się w stolicy Świętokrzyskiego wieczorem. Towarzyskie mecze Vive Targi Kielce z siedmiokrotnym triumfatorem Ligi Mistrzów w piątek o godz. 20 i dzień później o godz. 17.

Delegacja drugiej drużyny ostatniej edycji Champions League ma liczyć ok. 30 osób. Na jej czele byli świetni zawodnicy z czasów, gdy katalońska ekipa rządziła i dzieliła w Europie: Xavier O'Callaghan (sternik sekcji piłki ręcznej) oraz najlepszy kataloński gracz w historii Enric Masip (obecnie dyrektor techniczny). Goście jeszcze ostatecznie nie potwierdzili składu zespołu, ale na wstępnej liście nie brakowało żadnego z ich obecnych gwiazdorów (zarówno zagranicznych, jak Siarhiei Rutenka, Laszlo Nagy czy Konstantin Igropulo, jak i rodzimych na czele z Ikerem Romero czy Juaninem Garcią).

Katalończycy lądują w Warszawie dziś późnym popołudniem, a ok. 21 powinni zameldować się w Kielcach. Bazą na czas ich pobytu będzie hotel Tęczowy Młyn przy Targach Kielce. Nie składali żadnych specjalnych zamówień, ale jeśli tylko będą chętni, kielczanie gotowi są pokazać im atrakcje regionu. W planach mają tylko jeden trening, ale dopiero w dniu pierwszego starcia.

Do Barcelony nie wracają od razu po meczach - wyjazd zaplanowali na niedzielny poranek.

W Hali Legionów nie ma już wielu wolnych miejsc na te hitowe starcia. Jeśli jednak wszystkie wejściówki nie zostaną wykupione w przedsprzedaży (zostało po ok. 300 na każdy z meczów), kasy przy Bocznej zostaną otwarte dwie godziny przed meczem, A pół godziny później cały obiekt.

Mamy po 30 biletów na każdy z pojedynków z Barcą. Informacje, jak je zdobyć i wszystko o Dumie Katalonii, znajdą Państwo w piątkowym specjalnym wydaniu "Gazety podRęcznej".