KSS Kielce szuka w Ruchu

Piłka ręczna. Dwoma zawodniczkami chorzowskiego Ruchu zainteresowany jest wzmacniający ekipę KSS Kielce, by uniknąć ubiegłorocznych kłopotów z walką o ligowy byt.

Pierwsza z nich to leworęczna rozgrywająca Natalia Szyszkiewicz. Ma na koncie występy w reprezentacji Polski, a także w siódemce z Kielc (w jedynym ekstraklasowym sezonie - 2005/06 - Vive Kielce). Tej 25-letniej zawodniczce 30 czerwca z kończy się kontrakt z Ruchem Chorzów i nie będzie przedłużony.

Problem jednak w tym, że nie wiadomo, czy Szyszkiewicz nie zostanie pozbawiona prawa gry wszędzie. - Złożyliśmy wniosek o roczną dyskwalifikację do Kolegium Ligi. Dziewczyna ma talent, dobrą lewą rękę, ale zachowywała się w naszym klubie mocno nieprofesjonalnie. Dawała zły przykład młodzieży. Niejednokrotnie łamała regulamin i musieliśmy wyciągnąć konsekwencje - potwierdza Klaudiusz Sevković, prezes Ruchu.

W kręgu zainteresowań KSS-u jest też jej koleżanka klubowa Bogna Dybul. Ta 20-letnia lewoskrzydłowa znajduje się w szerokiej kadrze młodzieżowej reprezentacji Polski. Tu kłopot jest inny - umowa zawodniczki z chorzowską siódemką obowiązuje aż do 2013 roku.

Wbrew zapowiedziom kieleckich działaczy nadal nie przedłużony został kontrakt z podstawową bramkarką w ubiegłym sezonie Małgorzatą Kawką. - Są między nami rozbieżności finansowe, ale myślę, że się dogadamy. Kielce mają pierwszeństwo, ale mam też oferty z innych klubów. Z ekstraklasy, pierwszej ligi, a nawet z zagranicy - mówi Kawka.