Pierwsze umowy w KSS-ie

Piłka ręczna. Bramkarka Paulina Kozieł oraz lewa rozgrywająca Katarzyna Stradomska nowymi zawodniczkami KSS-u Kielce.

Kozieł, występująca w ubiegłym sezonie w spadkowiczu z ekstraklasy - SPR-ze Olkusz, podpisała z kieleckim zespołem roczną umowę. - Wiążemy z nią duże nadzieje, dzięki niej będziemy mieć dobrze obsadzoną bramkę - podkreśla Grzegorz Boszczyk, wiceprezes klubu ds. sportowych. Identycznej długości umowę podpisze Katarzyna Stradomska (znana kieleckim kibicom z występów pod panieńskim nazwiskiem - Tutaj). Na ten sam czas działacze przedłużyli kontrakt z podstawową bramkarką Małgorzatą Kawką.

To nie koniec wzmocnień zespołu, który nie chce w przyszłym sezonie martwić się o utrzymanie. Choć raczej do Kielc nie trafi była koleżanka klubowa Kozieł Katarzyna Leszczyńska, to klub rozmawia jeszcze z kilkoma innymi zawodniczkami z ekstraklasy. - Nie chcę zdradzać nazwisk, ale są to ciekawe piłkarki. Wyraziły chęć gry u nas, więc będziemy z nimi w kontakcie - dodaje Boszczyk.

Decyzja co do Litwinki Sandry Ruginyte w rękach szkoleniowca (najprawdopodobniej jego nazwisko będzie znane już w poniedziałek). Ma ją podjąć na podstawie analizy meczów testowanej zawodniczki.

W poniedziałek także decyzja w sprawie umowy rozgrywającej Marty Rosińskiej (ma być znana odpowiedź Piotrcovii Piotrków Trybunalski). Przypomnijmy, że jest wypożyczona, a z drużyną z Piotrkowa związana jest jeszcze rocznym kontraktem. - Na razie Piotrków chce za dużych pieniędzy za transfer, ale może jeszcze dojdziemy do porozumienia - kończy Boszczyk.