Hetman żegna się z honorem

III liga piłkarska. Sensacja w Tarnowie. Pogodzony z degradacją Hetman Włoszczowa, mimo że do przerwy przegrywał, pokonał ciągle walczącą o awans do II ligi Unię.

Dla drużyny Jarosława Groszka była to pierwsza wygrana wiosną i pierwsza w tym sezonie na boisku przeciwnika! Zapewnił ją już w doliczonym czasie gry chytrym strzałem z ostrego kąta, wprowadzony kilka minut wcześniej, 18-letni Damian Rosicki. W niemal bliźniaczych okolicznościach zwyciężyła także Wierna Małogoszcz, również po golu w ostatnich sekundach rezerwowego Tomasza Trybka (wszedł na boisko w 80. min).

Wyniki zaległej 18. kolejki:

Juventa Starachowice - Górnik Wieliczka 1:2 (0:0): Pastuszka (60.) - Banaś (53.), Pastuszka (69.-sam.);

Kmita Zabierzów - Garbarnia Kraków 0:0;

Glinik Gorlice - Orlicz Suchedniów 0:4 (0:3): Gil dwie (35., 55.), Jaros (5.), Wilk (19.);

MZKS Alwernia - Dalin Myślenice 2:3 (1:1): Rusin (5.), Mazela (78.) - M. Górecki dwie (48., 82.), Kęsek (1.);

Unia Tarnów - Hetman Włoszczowa 1:2 (1:0): Ślęczka (35.) - Orzeł (60.), Rosicki (90.);

Wierna Małogoszcz - Beskid Andrychów 1:0 (0:0): Trybek (90.);

Naprzód Jędrzejów - Hutnik Kraków 2:1 (1:1): Fryc dwie (12., 81.) - Przytuła (41.);

Nida Pińczów - Czarni Połaniec 2:0 (0:0): Mika dwie (76., 90. karny);

Lubrzanka Kajetanów - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0): M. Bracha (60.).