Wiertelak na koniec

Cd. transferów w ekstraklasie KSS Kielce.

Tegoroczna maturzystka skrzydłowa Mariola Wiertelak piątą zawodniczką sprawdzaną przez chcący uchronić się w nowym sezonie przed walką do ostatka o ligowy byt w ekstraklasie KSS. Wczoraj młodzieżowa reprezentantka Polski dotarła do Kielc na ostatnie przed przerwą urlopową zajęcia zespołu. To już jej zresztą druga w tym roku wizyta w mieście. W marcu gościła z juniorkami Sośnicy Gliwice na turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorek. Jej zespół był czwarty (gospodynie trzy lokaty niżej), a ona mimo braku medalu trafiła do siódemki imprezy, była też piąta wśród najskuteczniejszych. Sezon ligowy spędziła w najlepszym zespole grupy B I ligi, czyli SMS-ie Gliwice.

Decyzje w sprawie sprawdzanych zawodniczek (obok Wiertelak bramkarki Pauliny Kozieł oraz rozgrywających Katarzyny Stradomskiej, Pauliny Leszczyńskiej i Litwinki Sandry Ruginyte) mają zapaść w tym tygodniu, ale czwórka, która przyjechała w poniedziałek, jest już blisko sfinalizowania rozmów. W tym czasie powinna się również wyjaśnić sprawa obsady stanowiska trenera. Wstępne plany przygotowań do nowego sezonu są już jednak znane.

Treningi po urlopowej przerwie ruszają 12 lipca. Kielczanki raczej nie wyjadą na żaden obóz poza miasto (tylko grupy młodzieżowe do Janowa Lubelskiego). Zagrają ok. 10 meczów kontrolnych m.in. wezmą udział - jak rok temu w sierpniu - w turnieju w słowackich Mihalovcach.