Polska gra z Litwą. Bez Rosińskiego

Przystawka - dwumecz biało-czerwonych z naszymi sąsiadami w Elblągu i Olsztynie (sobota i niedziela godz. 15). Danie główne - przyjazd w przyszłym tygodniu do Kielc (piątek godz. 18) i Warszawy aktualnych wicemistrzów świata i Europy.

Potwierdzają to powołania Bogdana Wenty. Na dwa pierwsze pojedynki zgromadził 21 zawodników prawie wyłącznie z polskiej ligi (wyjątek Mariusz Jurkiewicz z hiszpańskiego Portland San Antonio). - Niektórych tych chłopaków zaprosiliśmy z Danielem Waszkiewiczem [jego asystentem w kadrze - przyp. red.] może nieco na wyrost, ale chcieliśmy ich zobaczyć, jak się zachowują w grupie, na co ich stać - przyznaje trener reprezentacji Polski. Aż ośmiu - głównie z rewelacji sezonu MMTS-u Kwidzyn - ma szansę na debiuty.

Niemal połowę tego ekstraklasowego, narodowego zespołu stanowili - w większości ograni - zawodnicy Vive Targi Kielce: Patryk Kuchczyński, Daniel Żółtak, Piotr Grabarczyk, Tomasz Rosiński, Mateusz Jachlewski, Rafał Gliński, Kamil Krieger, Mateusz Zaremba i Mariusz Jurasik (on ma się oszczędzać). Było ich dziesięciu, ale... Pawła Podsiadło - jak informowaliśmy - wyeliminował uraz barku (we wtorek przejdzie operację), a w piątek po treningu dołączył do niego Tomasz Rosiński. - Boli mnie kręgosłup [stwierdzono przesunięcie dwóch kręgów - przyp. red.]. Na razie tak bardzo, że wątpliwe bym wyleczył się nawet na Chorwację - opowiada "Rosa".

Z tej ekipy najprawdopodobniej jedynie 8-10 zawodników uzupełni zespół na mecze 11 i 13 czerwca - w Hali Legionów i na Torwarze - z Chorwatami. Dołączą do graczy z Bundesligi (było ich dziesięciu, ale uraz wykluczają występy Artura Siódmiaka i Damiana Wleklaka).

Wszystko o towarzyskim dwumeczu gigantów Polska - Chorwacja w specjalnym wydaniu "Gazety podRęcznej". Już we wtorek w "Gazecie"!