Wisła Sandomierz zaczyna rozmowy po spadku

I liga piłkarzy ręcznych. Nie udało się pożegnanie sezonu i klasy rozgrywkowej sandomierskiej Wiśle. Podopieczni Adama Węgrzynowskiego przegrali u siebie w meczu 22. kolejki z wyżej notowanym ASPR Zawadzkie 29:31 (12:15).

- Mimo spadku chcieliśmy na koniec pokusić się o zwycięstwo i prawie ten swój plan zrealizowaliśmy. Ambicji i walki zespołowi nie można odmówić, ale nie po raz pierwszy zabrakło zimnej krwi szczególnie w kontrach w drugie tempo - opowiada Marcin Marzec, wiceprezes Wisły. Często w takich sytuacjach gospodarze zamiast zdobyć gola popełniali błędy, a nawet oddawali piłkę, co przeciwnik natychmiast wykorzystywał. Tak było np., gdy Wisła pod koniec pierwszej połowy - po udanym początku - prowadziła 9:8. Kontra, strata i zamiast 10:8 zrobiło się 9:9. Goście poszli za ciosem - jeszcze przed przerwą wypracowali sobie trzy trafienia przewagi, a tuż po przerwie dołożyli dwa kolejne (17:12). Takiej przewagi Wiśle nie udało się już zniwelować. - Oba zespoły grały nieźle w obronie, ale Zawadzkie popełniło mniej błędów - dodał Marzec.

Władze sandomierskiego klubu myślą już o tym, jak sprawić, by rozbrat z I ligą był jak najkrótszy. - Było już wstępne spotkanie zarządu, nawet z udziałem zawodników. W tym tygodniu chcielibyśmy przeprowadzić indywidualne rozmowy z każdym z nich, dowiedzieć się o ich planach. Niektórzy mają wyższe ambicje i nie wiadomo, czy będą chcieli nam pomóc w powrocie do I ligi. Nasz problem to także największa w historii klubu liczba zawodników dojeżdżających, co odbijało się na cyklu treningowym. Trzeba się nad tym zastanowić, bo ok. 90 proc. powinno być stale na miejscu - uważa wiceprezes Wisły.

Wisła Sandomierz - ASPR Zawadzkie 29:31 (12:15)

Wisła: Skowron, Polit - Ogrodnik 9, Kutek, Gach, Kubisztal 1, Karbownik 6 (2), Kuroś 3, Dusak 2, Cupisz 3, Białkowski 2, Szklarski, Guz, Kwiatkowski 3.

Pozostałe wyniki ostatniej kolejki grupy B:

ChKS Łódź - Gwardia Opole 21:26 (10:15),

Stal Mielec - MTS Chrzanów 38:30 (22:12),

Siódemka Miedź Legnica - Stalprodukt BKS Bochnia 31:27 (15:13),

AZS AWF Biała Podlaska - Olimpia Piekary Śląskie 26:35 (12:15).

Awansem: AZS Politechnika Radomska - KSSPR Końskie 32:23 (13:14).

* Stal Mielec awansowała do ekstraklasy, Siódemka Miedź Legnica zagra o miejsce w niej w barażach z wicemistrzem grupy A - Sokołem Kościerzyna (12 i 15-16 maja). ChKS Łódź utrzyma się w I lidze, o ile wygra dodatkowe mecze ze zwycięzcą zmagań wicemistrzów II lig. Do tej klasy rozgrywkowej spadły Wisła Sandomierz i AZS AWF Biała Podlaska.