Sławomir Szmal w Kielcach na 4 lata

To już pewne jeden z najlepszych bramkarzy świata Sławomir Szmal będzie zawodnikiem Vive Targi. Popularny ?Kasa? podpisał z kieleckim klubem 4-letni kontrakt

- Sławek będzie naszym zawodnikiem od czerwca 2011 roku - potwierdza prezes Bertus Servaas. I jednocześnie przyznaje, że trwają rozmowy w celu przenosin Szmala już od przyszłego sezonu. - Negocjujemy w tej sprawie ze stroną niemiecką - mówi sternik kieleckiego klubu. 31-letni golkiper kontrakt z Rhein-Neckar Löwen ma ważny do czerwca 2011 roku. Dla działaczy "Lwów" to zatem ostatni dzwonek, aby zarobić na transferze Polaka.

O możliwych przenosinach Szmala do Kielc jako pierwsi pisaliśmy już w styczniu. - Takiego zawodnika chciałby mieć w swojej drużynie prezes każdego klubu na świecie. To znakomity zawodnik, wielki spec na swojej pozycji - komplementował go wówczas w "Gazecie" prezes Servaas.

Superlatyw pod adresem Vive Targi i jego kibiców nigdy nie szczędził także sam zawodnik. - Zawsze z chęcią przyjeżdżam na mecze do Kielc. Tu się gra bardzo przyjemnie, jest fajna hala, wspaniali kibice - mówił w czerwcu ubiegłego roku przed eliminacyjnym spotkaniem do mistrzostw Europy Polaków z Rumunami. - Kibice Vive są chyba z innej planety! Dawno czegoś takiego nie przeżyłem. Bo co z tego, że nasze spotkania ogląda 13 tysięcy widzów, jak jest cisza. A tu był taki tumult, ryk, śpiew, że nie było słychać co mówi kolega stojący metr obok. Dla Vive to chyba nawet nie ósmy zawodnik, ale dziewiąty czy dziesiąty. Wielki szacunek dla kieleckich kibiców - nie krył uznania po lutowym meczu "Lwów" w Lidze Mistrzów.

Dopytywany wtedy przez nas, czy od nowego sezonu częściej będzie miał okazję grać dla takiej publiczności, tylko tajemniczo się uśmiechnął. - A coś Pan może wie? Życie pisze różne scenariusze... - odpowiedział.

Podpisanie umowy ze 186-krotnym reprezentantem Polski to kolejny transfery hit kielczan. W marcu Vive Targi parafowało kontrakt z holenderskim leworęcznym rozgrywającym Füchse Berlin Markiem Bultem.

Drużyna Wenty poznała rywali w eliminacjach ME 2012 ?

Więcej o: